Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budżet Jastrzębia-Zdroju uchwalony. Jakie inwestycje znalazły się w planie wydatków?

Facebook Twitter

Budżet Jastrzębia-Zdroju na przyszły rok - przegłosowany i przyjęty. Został przyjęty w czasie ostatniej w tym roku sesji. Jaki jest plan wydatków i dochodów w mieście na kolejnych 12 miesięcy?

Budżet Jastrzębia-Zdroju został już uchwalony

Budżet Jastrzębia-Zdroju przegłosowany przez radnych! Zgodnie z projektem w mieście planowane jest osiągnięcie dochodów na poziomie ponad 664 milionów złotych. Planowane wydatki to 743 mln zł. Deficyt po części zostanie pokryty nadwyżką z poprzednich lat w wysokości 15,5 mln zł. Wpływy do miejskiej kasy będą oparte w głównej mierze o subwencję ogólną, której wysokość wyniesie ponad 201 mln zł. 157 mln zł miasto uzyska z podatków PIT i CIT, zaś 85 mln zł będzie stanowił dochód z podatków lokalnych. 103 mln to z kolei wpływy z dotacji.

Jeśli chodzi o inwestycje to zaplanowano modernizację Połomskiej i Mickiewicza, a także ul. Niepodległości. Kolejny remont przejdzie kolejny odcinek ul. Wyzwolenia. Na osiedlu Pionierów kontynuowana będzie budowa nowych dróg. Nadal budowane będą też chodnik i ścieżka rowerowa na ul. Libowiec. W dalszym ciągu remont prowadzony będzie również w Łaźni Moszczenica. Zmiany szykują się na OWN-ie, którego następna część zostanie zagospodarowana. Zmodernizowany po raz kolejny zostanie też Park Zdrojowy. Przewidziane są też: modernizacja lodowiska Jastor i budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj