Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budżet obywatelski w Rydułtowach. W poniedziałek rusza przyjmowanie projektów

Facebook Twitter

"Głosować może nawet półroczny obywatel"- mówi Krzysztof Jędrośka sekretarz miasta Rydułtowy, zachęcając mieszkańców do głosowania na tegoroczny budżet obywatelski. To trzecia edycja konkursu, niestety zainteresowanie poprzednimi dalekie było od wymarzonych.

Urzędnicy mają nadzieję, że w tym roku będzie lepiej, bo podnieśli do 80 tysięcy złotych kwotę, do jakiej może być zrealizowany pomysł:

Chcemy zrobić tak, żeby mieszkańcy, przekonali się do tego narzędzia, które właśnie im daje możliwość decydowania o tym co się w Rydułtowach zmieni. Doszliśmy do wniosku, że należałoby mieszkańcom dać większą kwotę do dyspozycji, bo w poprzednich latach było tak, ze ktoś coś wymyślił a okazało się, że to jest droższe niż on myślał, w związku z tym projekt zostal odrzucony. W tym roku projekt będzie mógł mieć wartość 80 tysięcy złotych.

Projekty można zgłaszać od poniedziałku (15.06.). Wraz z projektem trzeba złożyć listę z minimum 20 podpisami innych mieszkańców popierających ten pomysł. Liczymy na głosowanie młodych mieszkańców miasta – podkreśla Jędrośka:

Najmłodsi mówią, że w Rydułtowach niczego się nie robi dla młodych, choć my uważamy troszkę inaczej, ale po to jest budżet obywatelski, żeby ten młody człowiek  mógł złożyć projekt i później żeby mógł na taki projekt głosować. Wystarczy być tylko mieszkańcem miasta Rydułtow, nawet nowonarodzonym i można głosować na ten projekt. To jest, zwłaszcza dla ludzi młodych, bardzo fajna rzecz.

Projekty można zgłaszać drogą internetową do 7, a tradycyjną do 9 sierpnia. Potem przyjdzie czas na głosowanie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022