Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budżet powiatu raciborskiego: Zaplanowano wiele inwestycji

Facebook Twitter

W nadchodzącym 2024 roku, w powiecie raciborskim zaplanowano inwestycje wieloletnie na łączną sumę 188 mln zł. Jak oceniają samorządowcy, w obecnej kadencji zaangażowano imponujące środki finansowe.  Przykładem jest rekordowa kwota przeznaczona na inwestycje, które nastąpiły pomimo obniżonego zadłużenia.

Budżet powiatu raciborskiego
W budżecie znalazły się środki na inwestycje na Zamku Piastowskim

Na przestrzeni lat wydatki inwestycyjne wzrosły aż czterokrotnie, a wszystko to bez konieczności zaciągania kredytów.

Wśród najistotniejszych inwestycji na rok 2024 znajdują się: adaptacja budynku słodowni i modernizacja Domu Książęcego za 21 mln 230 tys. zł, przebudowa drogi powiatowej na odcinkach „Samborowice – Krzanowice” oraz „Borucin – Tworków” za 19 mln 455 tys. zł czy budowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej za 27 mln zł.

Również infrastruktura edukacyjna i sportowa nie zostanie pominięta. Na modernizację infrastruktury sportowej w II Liceum Ogólnokształcącym przeznaczono 9 mln 89 tys. zł, a na odnowę auli Zespołu Szkół Ekonomicznych aż 425 tys. zł. Dodatkowo, planowane są prace konserwatorskie organów z kaplicy Zamku Piastowskiego za 493 tys. zł.

Nie zapomniano również o ekologii. W planach jest zakup 10 niskoemisyjnych autobusów za 4 mln 24 tys. zł oraz dotacje na usuwanie szkodliwego azbestu w wysokości 180 tys. zł.

Budżet powiatu raciborskiego – zaplanowano wiele inwestycji. Grzegorz Swoboda starosta powiatu raciborskiego

Starosta Grzegorz Swoboda podkreśla, jak ważne są te inwestycje dla rozwoju powiatu i jego mieszkańców. Zdaniem władz, dzięki tym działaniom powiat raciborski stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do życia dla swoich obecnych i przyszłych mieszkańców.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj