Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budżet Czerwionki-Leszczyn uchwalony. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Facebook Twitter

Budżet Czerwionki-Leszczyn uchwalony. Za jego przyjęciem głosowało 18 radnych, dwóch się wstrzymało od głosu. Nikt nie był przeciwny.

Budżet Czerwionki-Leszczyn

Budżet Czerwionki-Leszczyn: obligację na pokrycie deficytu

214,5 mln złotych ma wpłynąć w przyszłym roku do budżetu Czerwionki-Leszczyn. Radni na ostatniej sesji przyjęli plan finansowy na przyszły rok. Wydatki wyniosą ponad 231 mln złotych. Deficyt budżetowy zostanie pokryty ze sprzedaży obligacji wyemitowanych przez Gminę i z niewykorzystanych środków pieniężnych na rachunkach bankowych.

Najważniejsze zadania zaplanowane na przyszły rok to ciąg dalszy budowy żłobka w Leszczynach, miejsc wypoczynku i rekreacji, przebudowa skrzyżowań drogi wojewódzkiej nr 924 z ul. Armii Krajowej i Wolności. Kontynuowana będzie budowa kanalizacji sanitarnej przy ul. Lompy, powstaną także oddziały przedszkolne w SP4.

Zaplanowano także pomoc finansową dla Województwa Śląskiego na realizację zadania związanego z połączeniem kolejowym Jastrzębia Zdroju z Katowicami”. Przebudowana zostanie ul. Przedszkolna i Pawlasa w Leszczynach, powstanie także parking przy ul. Furgoła w Czerwionce.

W głosowaniu nad budżetem wzięło udział 20 radnych. Za przyjęciem budżetu głosowało 18 radnych, 2 radnych wstrzymało się od głosu.

Dziękuję Radzie Miejskiej za przyjęcie budżetu. Przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczony wynikiem głosowania. Dziękuję! Słowa podziękowania kieruję także w kierunku wszystkich, którzy ten budżet przygotowywali. Cieszę się, że udało się nam osiągnąć porozumienie.  Budżet nie jest łatwym dokumentem, to najważniejsza uchwała, która dotyczy funkcjonowania Urzędu i jednostek. To także zobowiązanie, którego się podejmujemy. To realny budżet, skrojony według materiału, który na dziś nie pozwala na więcej. Zadłużenie wynosi w tej chwili 11 procent, chcę podkreślić, że 17 lat temu zadłużenie było na poziomie 45 procent, wykonaliśmy więc wspólnie kawał solidnej roboty. Dołożymy wszelkich starań, aby ten budżet pozytywnie zrealizować z korzyścią dla naszych mieszkańców

– mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

 Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj