Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Będzie przebudowa drogi przy dawnej KWK 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim

Facebook Twitter

Wyłoniono wykonawcę przebudowy ulicy przy dawnej KWK 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim, chodzi o drogę w kierunku Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, firm i przychodni weterynaryjnej.

przebudowa drogi
fot. wodzislaw-slaski.pl

Zgłosiło się 10 chętnych, a przypomnijmy, że był to kolejny już przetarg, poprzednio złożone oferty okazały się wyższe niż środki, które miasto. Wodzisław zdobył dodatkowe pieniądze i można było planować nie tylko przebudowę drogi na odcinku ok. 125 m. Od czasu przekazania placu budowy, drogowcy będą mieli pięć miesięcy na realizację zadania na Wilchwach.

Unieważniony przetarg

Przypominamy, że Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim otrzymał środki finansowe Uchwałą Rady Miejskiej na realizację tego zadania w wysokości 240 tys. zł. Zgodnie z przepisami zostało przeprowadzone postępowanie przetargowe w celu wyłonienia wykonawcy robót. Oferty złożyły dwie firmy: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Rybnika, którego oferta opiewała na ponad 343,5 tys. zł brutto oraz Geo-Bud-T.B.M. z Żor, która wyceniła swoją pracę na ponad 309,5 tys. zł brutto.

Niestety złożone oferty okazały się wyższe niż środki, które miasto posiadało na realizację tego zadania. Warto nadmienić, że zakres prac miał obejmować wyłącznie przebudowę ok. 125 m bieżącej nawierzchni jezdni wraz z zabudową krawężników.

Dodatkowe środki na przebudowę ulicy przy KWK 1 Maja

Przebudowa wspomnianej ulicy była priorytetem, dlatego miasto dołożyło wszelkich starań, aby ta inwestycja została zrealizowana. Zadanie zgłoszono do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i uzyskano rekomendację do dofinansowania. W związku z tym Zarząd Dróg Miejskich złożył wniosek o ujęcie zadania w budżecie Miasta na 2024 rok. Co najważniejsze, zakres prac obejmuje nie tylko przebudowę drogi na odcinku ok. 125 m, ale także ok. 635 m długości jezdni, ok. 221 m chodnika oraz ok. 1098 m poboczy, a także budowę oświetlenia i odwodnienia.

W zakres zadania wchodzi:

  • droga z jezdnią szerokości 6 m o nawierzchni z betonu asfaltowego,
  • zjazdy do posesji z kostki brukowej betonowej,
  • chodnik z kostki brukowej betonowej,
  • pobocze utwardzone tłuczniem,
  • kanalizacja deszczowa odwadniająca drogę,
  • oświetlenie uliczne,
  • oznakowanie poziomego i pionowego.

Do przetargu przystąpiło dziesięć firm. Najlepsza okazała się oferta Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. z Raciborza. Koszt inwestycji wyniesie ok. 3,2 mln zł brutto.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024