Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Modernizacja drogi Uchylsko – Olza. Samorząd dostał pieniądze na inwestycję

Facebook Twitter

Dobre informacje dla mieszkańców gminy Gorzyce. Droga łączącą Uchylsko i Olzę będzie zmodernizowana. Powiat wodzisławski dostał w Urzędzie Marszałkowskim promesę na inwestycje przy drodze do terenów rolnych.

Modernizacja drogi

To 368 tys. zł na modernizację ul. Wiejskiej stanowiącej dojazd do gruntów rolnych w sołectwach Uchylsko i Olza. Gmina Gorzyce bowiem będzie partycypować w wydatkach na przedsięwzięcie. Jego szacowany koszt to ok. 820 tys. zł. Poza dotacją z Samorządu Województwa Śląskiego brakującą kwotę, czyli 452 tys. zł wyłożą po połowie Powiat i Gmina. Zakres inwestycji obejmie modernizację drogi na długości niespełna kilometra. Prace polegać będą na stabilizacji podłoża oraz wykonaniu nowej nawierzchni jezdni. Realizacja przedsięwzięcia planowana jest jeszcze w tym roku.

Zgodnie z ustawą o ochronie gruntów rolnych i leśnych Zarząd Województwa gromadzi na wyodrębnionym rachunku środki pozyskiwane z tytułu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji. Wydatkowane są one na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Ustawa pozwala również wykorzystać gromadzone środki na zakup sprzętu komputerowego, pomiarowego i oprogramowania wykorzystanego w sprawach związanych z ochroną gruntów rolnych.

W tym roku do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wpłynęły wnioski z 69 gmin i powiatów na ponad 100 dróg o łącznej długości ok. 83 km oraz 4 wnioski z powiatów na zakup sprzętu komputerowego i 1 wniosek na badanie gleb. W całym regionie na ten cel przeznaczonych zostanie ponad 15 mln zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj