Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Centrum Krwiodawstwa w Rybniku będzie otwarte z małym poślizgiem

Facebook Twitter

Centrum Krwiodawstwa w Rybniku od dawna jest w remoncie. Planowano wielkie otwarcie na końcówkę roku, ale jest mały poślizg...

Centrum Krwiodawstwa w Rybniku

Honorowi dawcy krwi w Rybniku muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Nie uda się na czas otworzyć rybnickiego oddziału terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Od marca trwa generalny remont budynku przy ulicy Rudzkiej. Otwarcie planowano pod koniec roku, dziś wiemy że to będzie kilkutygodniowy poślizg:

Gizela Kowol: My już też chcielibyśmy tam bardzo być, bo jest budynek piękny w środku, z czego się bardzo cieszymy. Otwarcie chcieliśmy zrobić na początku roku, ale troszeczkę nam się zmieniło. Firma przystąpiła do przetargu, ale umowy nie podpisała, więc troszeczkę przedłużymy także ze względu na wszystkie formalności – mówimy tutaj o sanepidzie, audytorach, którzy muszą pootwierać, straż pożarna. Jak tylko to ogarniemy, to będziemy to otwierać, może poślizg będzie taki 2-3 tygodniowy. Najprawdopodobniej będzie to styczeń. Teraz będziemy wyposażać wnętrza, w najbliższym czasie fotele przyjadą, inny sprzęt.

Do czasu otwarcia stacji, krew pobierana jest na rybnickim kampusie zgodnie z harmonogramem. Remont budynku pochłonął ponad 5 mln złotych.

ROZPOCZĄŁ SIĘ REMONT STACJI KRWIODASTWA 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024