Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Stacja Krwiodawstwa w Rybniku przeżywa oblężenie

Facebook Twitter

Stacja Krwiodawstwa w Rybniku jest jedną z najchętniej odwiedzanych instytucji w mieście. Punkt przeżywa prawdziwe oblężenie. - Nieważne jaką kto ma motywację, ważne, że jest - słyszymy od pracowników stacji.

Centrum Krwiodawstwa w Rybniku

Stacja Krwiodawstwa w Rybniku tłumnie odwiedzają dawcy

W Wielki Czwartek wielkie kolejki, by … oddać krew. Stacja Krwiodawstwa w Rybniku od rana przeżywa prawdziwe oblężenie. Choć nie otrzymujemy tu jak w Krakowie majonezu i chałwy, a 10 tabliczek czekolady, to potencjalnych dawców, przyciąga bez wątpienia wizja urlopu.

Oddając dziś (28.03.) krew otrzymujemy dwa dni wolnego, nic więc dziwnego że przed świętami ruch w placówce jest spory. Na miejscu był Arkadiusz Żabka:

Dlaczego oddaję? Przede wszystkim, żeby p0móc, a poza tym… fajnie jest mieć czasem wolne w pracy (…)

Elżbieta Mrugalska kierownik rybnickiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu, nie jest zaskoczona tym, że przed świętami tyle osób chce oddać krew:

Elżbieta Mrugalska: Nie jest to dla mnie żadne zaskoczenie, spodziewaliśmy się takiej ilości, tak jak co roku, przed świętami, w zcwartki.

Radio 90: Bo są dwa dni wolnego?

Elżbieta Mrugalska: Myślę, że to jest jeden z powodów, chociaż nie ukrywam, że w środę też mieliśmy dużą ilość i te środy generalnie też robią się takim małym czwartkiem…

Radio 90: Jakiekolwiek nie byłyby argumenty… ważne, że przychodzą…

Elżbieta Mrugalska: Tak, my się bardzo cieszymy, że tak tłumnie do nas dawcy przyjeżdżają (…)

Przypomnijmy w lutym tego roku, po generalnym remoncie do użytku został oddany budynek krwiodawstwa przy ulicy Rudzkiej w Rybniku. Modernizacja stacji pochłonęła 12 milionów złotych.

STACJA KRWIODAWSTWA PO REMONCIE [FOTO]

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024