Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Centrum Przesiadkowe w Knurowie niebawem zostanie otwarte

Facebook Twitter

Stanie się to na przełomie listopada i grudnia. To nieco później niż zakładano, bo pierwotnie cała inwestycja miała zostać zakończona do najbliższego poniedziałku (16.11.). Wykonawca wystąpił jednak do Urzędu Miasta z prośbą o wydłużenie tego terminu do końca roku, bo potrzebny będzie jeszcze czas na prace porządkowe.

Przewoźnik już testował swoimi autobusami gotowy plac manewrowy i dojazd do peronów. Na przełomie listopada i grudnia planuje zmianę rozkładu jazdy, będzie to moment kiedy pasażerowie zaczną korzystać z nowego centrum przesiadkowego przy ulicy Szpitalnej. W tym samym momencie otwarta dla podróżnych będzie poczekalnia, która również przeszła gruntowną modernizację. Kiedy centrum zacznie działać, wykonawca będzie do końca roku prowadził jeszcze prace wokół, porządkując teren. Jego rolą jest też zlikwidowanie przystanku tymczasowego, który obecnie mieści się na placu parkingowym przy targowisku.

Cała inwestycja pochłonie ponad 7 milionów 300 tysięcy złotych. 3 miliony 500 tysięcy złotych to dofinansowanie z funduszy unijnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022