Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Chirurg się zwolnił i zamykają oddział

Facebook Twitter

Oddział chirurgii dziecięcej cieszyńskiego szpitala na trzy miesiące wstrzymuje działalność. Powód? Brak lekarza do całodobowej opieki nad małymi pacjentami. Ordynator oddziału właśnie złożył wymówienie, a na jego miejsce nie ma chętnych. Lekarz pracuje do 15 lutego, po tej dacie oddział będzie zawieszony.

Fot. szpitalslaski.pl

Informacja trafiła już do wojewody i do NFZ – mówi Radiu 90 Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie:

Czesław Płygawko: Cały czas mamy nadzieję, że uda nam się pozyskać nowych lekarzy, którzy będą chcieli pracować i dyżurować w Szpitalu Śląskim w Cieszynie na Oddziale Chirurgii Dziecięcej. Zawieszenie będzie trwało od 15 lutego do 15 maja. Na razie paradoksalnie mamy chętnych do pracy w poradni i przychodzą do nas nowi lekarze, czyli będziemy rozwijali dostępność do poradni chirurgii dziecięcej w naszym szpitalu. Natomiast nie udało nam się do tej pory pozyskać chętnego do pracy na stanowisku kierującego oddziałem czy do dyżurowania na tym oddziale.

Szpital na trzy miesiące może zawiesić funkcjonowanie oddziału:

Czesław Płygawko: Po tym czasie będziemy musieli podjąć decyzję co do dalszych losów oddziału..

Radio 90: Czy to oznacza, że po 15 lutego, jeśli zdarzy się wypadek karetka z małym pacjentem pojedzie do innego szpitala?

Czesław Płygawko: Panie redaktorze, Szpitalny Oddział Ratunkowy jest przygotowany do przyjęcia każdego pacjenta. Jeżeli nie będziemy w stanie udzielić pomocy, bo to będzie np. wielonarządowy jakiś uraz, to tak jak zawsze ten pacjent będzie zabezpieczony, przewieziony do ośrodka wyższej referencyjności. 

Jeśli nie uda się powtórnie uruchomić oddziału chirurgii dziecięcej, władze szpitala będą chciały utworzyć w placówce dla najmłodszych pacjentów oddział chirurgii jednodniowej.

Najbliższe szpitale z oddziałami pediatrycznymi to Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, Szpital Wojewódzki w Rybniku i Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Nie zwlekaj – napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj