StartWiadomości Wiadomości dnia

Cieszyn: Starosta wprowadził alarm przeciwpowodziowy

Mówi Katarzyna Raszka Sodzawiczny, rzecznik prasowa cieszyńskiego starostwa:

Wprowadził alarm przeciwpowodziowy na terenie miast i gmin powiatu cieszyńskiego, tym samym zobowiązuje burmistrzów, wójtów oraz wszystkie służby do zabezpieczenia przeciwpowodziowego, do podejmowania niezbędnych czynności organizacyjnych i technicznych w celu zminimalizowania, mogącego powstać zagrożenia dla życia, zdrowia i mienia oraz zagrożenia środowiska.

Rano odbyła się narada sztabu kryzysowego z udziałem wszystkich służb. Jak mówi Raszka-Sodawiczny, informacje płynące z poszczególnym miejscowości mówią o lokalnych podtopieniach, zalanych drogach i osuwiskach. Na szczęście zanotowano do tej pory większych strat.

Powiatowa Straż Pożarna, ogółem 116 zdarzeń w tym 40 prowadzonych interwencji, szacuje się, iż około 90% wszystkich interwencji to pompowanie  z danych piwnic w obiektach budowlanych, oraz udrażnianie studzienek i przepustów drogowych. Ponadto na chwilę obecną odnotowano 3 zdarzenia z osuwiskami. Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, działania związane z wyznaczaniem objazdów na zalanych drogach to jest Wisła, Ochaby Małe, Dębowiec, Górki Wielkie, Brenna, gdzie występują lokalne zwężenia dróg. Odnotowano również w sekretariacie w Wiśle podtopienie pomieszczeń oraz przecieki dachu komisariatu w Ustroniu.

Dobra informacja jest też taka, że nikogo nie trzeba było ewakuować i nikt nie ucierpiał.

Czytaj też: Cieszyn: Nadal rośnie poziom wody w Olzie [WIDEO]

Zostaw komentarz