Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn – trwają prace na Kolejowej. Za tydzień wyrwa w ulicy ma zniknąć

Facebook Twitter

Głęboka wyrwa, która blisko miesiąc temu pojawiła się na ulicy Kolejowej w Cieszynie, ma zostać zabezpieczona do końca przyszłego tygodnia. Tak deklarują władze miasta. W połowie lipca na jezdni pojawiło się pękniecie, a później zapadlisko. Ulica została wyłączona z ruchu pojazdów.

Okazało się, że woda z przyłącza kanalizacyjnego jednego z domów wymyła grunt i to doprowadziło do pojawienia się dziury głębokiej na kilka metrów. Kilka lat temu droga była remontowana, ale polegało to tylko na położeniu nowego asfaltu, nie wymienialiśmy wówczas rur kanalizacyjnych – przyznaje Gabriela Staszkiewicz, burmistrz miasta.

Gabriela Staszkiewicz: Trudno poprawiać miejsca,  w których nie występował żaden problem. Jeślibyśmy zauważyli, że ten problem występuje, to oczywiście taki remont byłby przeprowadzony. Natomiast, tutaj była jedynie nakładka asfaltowa, która została wykonana w zeszłym roku i która, prawdopodobnie, spowodowała również to, że na szczęście nie było ofiar czy wypadku. Umocniło to tę część na tyle, że proces zapadania był na tyle spowolniony, że byliśmy w stanie  zareagować w odpowiednim czasie.

W zapadniętym odcinku ustawione są już trzy rury, które będą nowym odcinka kanalizacji, pozostaje do ustawienia studzienka i połączenie ze starą częścią sieci

– tłumaczy Gabriela Staszkiewicz. Jak dodaje, część kanalizacji cieszyńskiej ma 100 lat, w ostatniej dekadzie wymieniono sieć w centrum, ale pozostaje jeszcze wiele do zrobienia w innych częściach miasta.

Gabriela Staszkiewicz: Cieszyn ma mnóstwo takich odcinków, które pamiętają czasy przedwojenne. Kanalizacja, która została rozdzielona w centrum miasta, to był obszar samego centrum. My jesteśmy przed etapem kolejnych miejsc. Trzeba rozdzielić tę kanalizację, ją zbudować. To są wszystko koszty i rzeczy, które trzeba planować dużo wcześniej. W tej chwili w 4 miejscach są realizowane przyłącza kanalizacyjne, na pewno dojedziemy też do ulicy Kolejowej. To są wszystko ogromne koszty.

Jak dopowiada Staszkiewicz, nowa część kanalizacji i nakładka asfaltowa na tej części ulicy Kolejowej powinna pojawić się do końca przyszłego tygodnia. Tym samym ruch samochodów w tej okolicy zostanie przywrócony.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj