Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ulica Hetmańska w Rybniku bez asfaltu jeszcze przez dwa, trzy tygodnie

Facebook Twitter

Ulica Hetmańska w Rybniku czeka na nowy asfalt i jeszcze ... poczeka. Brakuje rąk do pracy, brakuje asfaltu. - Kiedy wylana zostanie nowa nawierzchnia - pytają słuchacze Radia 90, a my sprawdzamy...

Ulica Hetmańska w Rybniku
Fot. FB Piotr Kuczera

Kiedy ulica Hetmańska w Rybniku zostanie wyremontowana do porządku i zyska nowy asfalt? Tydzień temu nawierzchnię zerwano i do tej pory nikt nic nie robi – pytają zdenerwowani mieszkańcy Niedobczyc, prosząc nas o interwencję.

Jak piszą do naszej redakcji, asfalt został ściągnięty od ronda z wieżą Eiffla do Szkoły Podstawowej nr 21. Z drogi na wysokość kilku centymetrów wystają studzienki co sprawia, że poruszanie się tą drogą jest niebezpieczne. Arkadiusz Żabka zajął się sprawą.

Jak ustalił asfalt został poddany frezowaniu z powodu ogromnej ilości dziur. Problem z położeniem nowej nawierzchni wynika między innymi z braku na rynku masy asfaltowej i sporego frontu robót:

Łukasz Karbowiński: Brakuje asfaltu, brakuje rąk do pracy. Firmy, do których wysyłamy zapytania, mają już jakieś zlecenia, kontrakty. Tych rąk do pracy – w tak gorącym okresie – jest mało. Robimy zapytania ofertowe, w najbliższym czasie kolejny przetarg, tak żeby w maksymalnie zintensyfikować te roboty na drogach.

Pytany przez nas Łukasz Karbowiński dyrektor Rybnickich Służb Komunalnych, odpowiada, że najwcześniej za dwa tygodnie. Wynika to głównie z wymiany uszkodzonych urządzeń w drodze, oraz konieczności położenia dwóch warstw asfaltu.

Łukasz Karbowiński: Ulica Hetmańska została sfrezowana i w najbliższych tygodniach – może to są dwa tygodnie, może trzy, po regulacji wszystkich urządzeń, po położeniu dolnej warstwy, będzie ta finalna warstwa położona.

Łukasz Karbowiński, dyrektor Rybnickich Służb Komunalnych

Kluczowa oczywiście będzie również pogoda, deszcz wydłuży cały proces. Dodajmy że do tej pory miasto Rybnik na pozimowe łatanie dziur zużyło 300 ton asfaltu, drugie tyle ma zostać wykorzystane w najbliższych tygodniach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj