Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Co dalej z dworcem PKS w Wiśle? [FOTO WIDEO]

Facebook Twitter

Przypomnijmy, teren gdzie mieści się dworzec, kilka lat temu nabyła prywatna firma. Na mocy umowy obok obiektu handlowego, który zamierza tam postawić powinna wybudować nowy dworzec, czyli zapewnić stanowiska do odjazdu autobusów, a pasażerom budynek, w którym znalazłaby się poczekalnia czy kasy biletowe.

Miasto postanowiło wykupić cześć terenu. Samorząd chce sam zadbać o to by mogła się tam odbywać komunikacja autobusowa. Rozmowy z właścicielem terenu przeciągają się jednak w nieskończoność – mówi burmistrz Wisły, Tomasz Bujok.

Jeżeli udałoby się miastu dojść do porozumienia z właścicielem terenu, dworzec pozostałby w budynku gdzie się mieścił – deklaruje burmistrz Bujok, obiekt trzeba by jedynie wyremontować.

Jednak cierpliwość władz Wisły kończy się, jeżeli decyzja o sprzedaży części terenu obecnego dworca PKS nie zapadnie w najbliższych dniach, włodarze miasta zapowiadają, że dworzec powstanie w innym miejscu.

Na razie pat w sprawie dworca trwa, a cierpią pasażerowie, którzy nie mogą korzystać z poczekalni z prawdziwego zdarzenia, a bilety muszą kupować u kierowców. Najbliższe dni mają dać odpowiedź na pytanie, gdzie będzie funkcjonował nowy dworzec PKS w Wiśle.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj