Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co z dojazdem do Urszulanek? Kuczera: „Na razie nie zamykamy ulicy Klasztornej”

Facebook Twitter

"Na razie nie zamykamy ulicy Klasztornej, ale mamy taki plan" - mówił w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Pisaliśmy o zaniepokojeniu rodziców uczniów, dyrekcji Zespołu Szkół Urszulańskich oraz Zgromadzenia Sióstr, informacjami dotyczącymi zamknięcia częściowego drogi. Ich zdaniem utrudni to dowóz dzieci do szkoły podstawowej.

Co z dojazdem do Urszulanek

Co z dojazdem do Urszulanek? Rodzice uczniów są zaniepokojeni

Obawy starał się rozwiać poranny gość Radia 90:

Piotr Kuczera: Apeluję o nienerwowość, bo tak naprawdę jest jakiś plan. Ten plan może ulec jakimś tam zmianom, ale przede wszystkim musimy pomyśleć jak za 3 lata mniej więcej ta część przy wyremontowanym Juliuszu, Rafale będzie służyła całej społeczności miasta i gościom, którzy np. z PKP ładnym deptakiem będą chcieli zejść w kierunku Edukatorium. Mamy remont potężnego obiektu pawilonu Juliusz, gdzie trzeba uporządkować gospodarkę deszczową, ściekową, przełożyć sieci i na etapie wymiany nawierzchni na ulicy Klasztornej i tak ona będzie zamknięta. Dzisiaj tego zadania i to jest ważne, nie ma nawet w budżecie.

Piotr Kuczera

Miasto ma już gotowy projekt przebudowy, posiada także zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, brakuje mu jednak zabezpieczenia finansowego. Zgromadzenia Sióstr Urszulanek chce spotkać się w tej sprawie z prezydentem Rybnika, a Rada Rodziców wybiera się na najbliższą sesję Rady Miasta by przedstawić swoje argumenty.

A całą rozmowa Arkadiusza Żabki, z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia na radio90.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj