Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czad w Knurowie. Cała rodzina w szpitalu. Statystyki są niepokojące

Facebook Twitter

4-osobowa rodzina podtruta tlenkiem węgla w Knurowie. Wczoraj (13.12.) po 23.00 ratownicy zostali wezwani na ulicę Mieszka I.

czujnik tlenku węgla

W łazience, w czasie kąpieli przytomność straciła 40-letnia kobieta. Strażacy ewakuowali ją z mieszkania, w którym potwierdzili wysokie stężenie czadu. Urządzenia pomiarowe pokazały pond 800 ppm. Kobieta odzyskała przytomność.

W mieszkaniu obecny był jeszcze 50-letni mężczyzna i dwoje dzieci w wieku 9 i 11 lat. Cała czwórka została zabrana do szpitala z objawami podtrucia tlenkiem węgla. Prawdopodobną przyczyną ulatniania się czadu był brak wentylacji w mieszkaniu lub niesprawny piecyk gazowy.

Jak informuje Aneta Gołębiewska, Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Od 1 października 2023r. do 14 grudnia 2023r. Państwowa Straż Pożarna w woj. śląskim odnotowała:

  • 202 zdarzenia związane z emisją tlenku węgla w budynkach mieszkalnych (w 95 przypadkach w mieszkaniach zadziałał czujnik tlenku węgla), w których poszkodowane zostały 84 osoby. 2 osoby poniosły śmierć.
  • Najwięcej zdarzeń odnotowano w Katowicach i Jastrzębiu – Zdroju, pow. bielskim i m. Bielsko -Biała, pow. częstochowskim i m. Częstochowa.
  • 190 pożarów w budynkach mieszkalnych, związanych z nieprawidłowym użytkowaniem urządzeń i instalacji grzewczych lub ich wadami, w których poszkodowanych zostało 7 osób.
    Najwięcej pożarów odnotowano w pow. żywieckim i cieszyńskim oraz pow. częstochowskim i m. Częstochowa.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj