Start20 lat Radia 90 W Radiu 90

Czarne Diamenty wręczone już po raz szesnasty. Radio 90 w gronie wyróżnionych

Trzeba lubić to co się robi i wtedy robi się to dobrze – powiedziała Beata Marynowska – dyrektor Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach jedna z uhonorowanych statuetką Czarny Diament:

W tym roku Czarny Diament otrzymał również Teatr Ziemi Rybnickiej. Statuetkę odebrał dyrektor Adam Świerczyna:

Kapituła zdecydowała o przyznaniu Czarnego Diamentu również Radiu 90.

– powiedział Tadeusz Donocik – Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Nagroda Czarny Diament jednoznacznie odwołuje się do tradycji górniczej naszego regionu. Nie sposób jednak ukryć, że w tej chwili branża znajduje się w głębokim kryzysie. Ta sytuacja wpływa negatywnie na wiele innych firm, ale jak mówi Andrzej Żylak, prezes Izby Handlowo-Przemysłowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego szansą na przetrwanie jest innowacyjny rozwój:

Andrzej Żylak gratulował także Radiu 90:

Czarny Diament trafił również do rąk prof. dr hab. inż. Tadeusza Chmielniaka, byłego rektora Politechniki Śląskiej, zajmującego się między innymi technologiami energetycznymi. W rozmowie z Moniką Turoń, profesor przyznaje, że branża górnicza i energetyczna przeżywa aktualnie kryzys, ale robi się bardzo wiele, by z niego wyjść i by węgiel nie stracił swojej pozycji. Chodzi między innymi o wprowadzenie takich technologii, które pomogą zmniejszyć zanieczyszczenie CO2:

Na gali rozdania Czarnych Diamentów była Monika Turoń.

Zostaw komentarz