Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czas na Twoją Miejscowość: Dni Rybnika

Facebook Twitter

Piątek będzie regionalny, w sobotę czeka nas powrót do przeszłości, niedziela - koncerty gwiazd. Przed nami Dni Rybnika. Trzydniowe święto miasta rozpocznie się już jutro (12.06.). Zabawa na rynku, na deptaku, tętnić życiem będzie również kampus. Wszystkie atrakcje za darmo! Czas na Twoją Miejscowość, czas na Rybnik.

Zapraszam do wspólnego świętowania Dni Rybnika – mówi prezydent Piotr Kuczera:

Biało-niebieskie flagi od tygodnia można kupić np. w księgarni Orbita na rybnickim rynku. Dni Rybnika zainauguruje jutro (12.06.) przed południem korowód dzieci na rybnickim rynku. Potem coś dla ciała i dla ducha – zdradza Michał Wojaczek dyrektor Domu Kultury w Rybniku Chwałowicach, koordynator trzydniowej imprezy:

Tradycyjnie Dniom Rybnika towarzyszyć będzie Jarmark Śląski:

Coś dla maluchów – czyli teatralna dobranocka na placu przed bazyliką, w piątek wieczorem Królewna Śnieżka i 5 krasnoludków, w sobotę dmuchańce czy artystyczna wioska dziecięca. Jest też coś dla seniorów – imprezy w bibliotece czyli wykłady, ale też koncert i spektakl „Karlus nie z tej ziemi”. Nowością będzie sobotni pchli targ, który sprawdził się jesienią ubiegłego roku podczas otwarcia deptaka:

Pchli targ doskonale wpisuje się w charakter sobotniego świętowania, który upłynie w klimacie retro. Na Placu Jana Pawła II przed bazyliką zagra zespół Zawiało, South Silesian Brass Band. Organizatorzy liczą na wspólną potańcówkę rybniczan. Warto się przebrać w stylu lat dwudziestych minionego wieku – podkreśla Michał Wojaczek:

Rybnik z lotu ptaka? W ramach Dni Rybnika sporą atrakcją będzie możliwość zwiedzenia wieży bazyliki świętego Antoniego i zobaczenia wystawy prezentującej historię tej świątyni. Aktorzy rybnickich teatrów i ich przedstawienia w centrum miasta – to kolejne atrakcje – dodaje Izabela Karwot animatorka ruchu teatralnego w Rybniku:

Co roku ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszy się miasteczko dmuchańców na rybnickim kampusie. Nowością podczas tegorocznych Dni Rybnika będzie kino 7D:

A teraz specjalne zaproszenie w Radiu 90, które kieruje do Was Dawid Kwiatkowski:

Niedziela to koncerty gwiazd na rybnickim kampusie. W ramach akcji NOn Stop Music zagrają Children of 90’s, Vitamins, a później – Dawid Kwiatkowski, Grubson i Margaret:

Dni Rybnika to także Industriada na terenie zabytkowej kopalni Ignacy w Niewiadomiu. Przez całą sobotę koncerty i możliwość zwiedzenia obiektu. Zagrają między innymi Happy Folk, Trojoki Śląskie oraz Miejska Orkiestra Dęta Rybnik. Święto miasta to również sporo imprez towarzyszących:

Nowością tegorocznych Dni Rybnika będą Dni Seniora – dodaje Piotr Masłowski zastępca prezydenta Rybnika:

W tym roku koncert na rybnickim kampusie nie będzie biletowany. Miasto pozyskało nowych sponsorów – podkreśla Piotr Masłowski:

I jeszcze jedno specjalne zaproszenie – Margaret:

Zapraszamy do udziału w Dniach Rybnika!

znak-centrowany-kolor

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj