Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czechy: najmniejszy w ciągu tygodnia dobowy przyrost zakażeń koronawirusem

Facebook Twitter

Z opublikowanych w niedzielę (15.11.) danych ministerstwa zdrowia Czech wynika, że w sobotę potwierdzono najmniej nowych przypadków koronawirusa w tygodniu – 4199. W porównaniu z poprzednią sobotą przyrost nowych infekcji jest mniejszy o około 3500. Wzrasta liczba osób, które się wyleczyły.

Ozdrowieńców jest ponad 322 tys. spośród 458 229 zakażonych od 1 marca br. Aktywnych przypadków jest 129 788. W szpitalach jest 7 200 pacjentów, z których 1 099 jest w stanie ciężkim. Od kilku dni zmniejsza się wskaźnik udziału hospitalizowanych w ogólnej liczbie pozytywnych wyników testów.

Analitycy przypominają, że w dni wolne od pracy przeprowadza się w Czechach mniej testów. Z danych resortu wynika, że w piątek wykonano ich o około 10 tys. mniej niż przed tygodniem. Około 25 proc. wszystkich testów ma od kilku dni wynik pozytywny.

Najtrudniejsza sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa występuje w kraju (województwie) Wysoczyna, gdzie w czterech z pięciu powiatów dane wskazują na najwięcej zakażonych w ciągu ostatnich siedmiu dni na 100 tys. mieszkańców. Stosunkowo najlepsza sytuacja jest w Pradze.

(PAP)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj