Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Czesław Mozil na rozpoczęcie sezonu w WCK

Facebook Twitter

To pierwsza gwiazda, która wystąpi w wyremontowanej sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury. Koncert 20 marca o 19.00.

Artysta promować będzie najnowszą płytę „Księga Emigrantów cz. 2”. Za jurorem popularnego talent show stoją absolwenci Royal Danish Music Academy i Rhythmic Music Conservatory – muzyczna armia Czesława Mozila, czyli zespół Czesław Śpiewa. Ich muzyka jest wypadkową nietuzinkowych żartów i biograficznych anegdot każdego z nich. W koncertowym repertuarze Czesław Śpiewa, poza piosenkami z najnowszej płyty, znajdą się także przeboje z poprzednich krążków zespołu oraz dorobek pierwszego zespołu Czesława Mozila – Tesco Value.

Muzycy zabiorą swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów. Szklane dzwoneczki, rozmaite dęciaki, akordeony i ukulele – to tylko kilka elementów spośród wielu trybików tej muzycznej machiny. Materiał do albumu powstał we współpracy z Arte dei Suonatori, polską orkiestrą barokową o międzynarodowej renomie. Na koncercie pojawią się premierowe piosenki z tekstami Michała Zabłockiego oraz przeboje z poprzednich krążków zespołu.

Nie zabraknie również przewrotnej konferansjerki Czesława Mozila, który z powodzeniem łączy bezpretensjonalny stand-up z muzycznym rozmachem multiinstrumentalnego koncertu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 marca 2021