Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Darmowa komunikacja miejska w Jastrzębiu? Złóż wniosek o Kartę Jastrzębianina

Facebook Twitter

Jastrzębianie wreszcie się doczekają. Zapowiadana od dawna darmowa komunikacja w Jastrzębiu dla wszystkich ma stać się faktem. Mówiła o tym na naszej antenie prezydent miasta, Anna Hetman. Przypomnijmy: bez biletu każdy mieszkaniec będzie mógł podróżować od 1 stycznia. Ale trzeba mieć przy sobie Kartę Jastrzębianina.

Darmowa komunikacja miejska w Jastrzębiu
fot.jastrzebie.pl

Darmowa komunikacja miejska w Jastrzębiu

Wnioski o jej wydanie będą przyjmowane od najbliższego poniedziałku (20.11.). Będzie można to zrobić w kilku punktach na terenie miasta. Pierwszy punkt – miejsce główne to Dworzec Autobusowy przy ulicy Sybiraków, ale też w Moszczenicy, Boryni, Bziu, Ruptawie i w Szerokiej. Wnioski będzie można składać w wersji elektronicznej i w wersji papierowej. Karty Jastrzębianina będzie można odbierać od połowy grudnia. Będą wydawane w formie dyskietek w Biurze Obsługi Klienta na jastrzębskim dworcu. Nowych wniosków nie musi składać młodzież, dzieci i studenci – czyli osoby, które już korzystają z bezpłatnej komunikacji, ich karty są ważne do września 2024 roku. Za darmo jeżdżą też seniorzy powyżej 70. roku życia. Jak wylicza magistrat, od stycznia każdy pasażer będzie mógł dzięki darmowej komunikacji zaoszczędzić nawet 1.700 zł rocznie.

Przypominamy, że bezpłatna komunikacja dla wszystkich jest zależna od decyzji radnych w sprawie uchwały budżetowej. Głosowanie zaplanowano na sesji 14 grudnia.

Darmowa komunikacja miejska w Jastrzębiu. Wnioski można składać od 20 listopada w formie elektronicznej i bezpośrednio w formie papierowej

Stacjonarnie

 • Dworzec Autobusowy przy ul. Sybiraków (poniedziałek-piątek od 8.00 do 18.00)
  Ponadto w 5 punktach terenowych od godz. 9.00 do 17.00.
 • Moszczenica (remiza OSP), ul. Komuny Paryskiej 16 – 23 i 30 listopada
 • Borynia (Dom Sołecki), ul. Gajowa 11A – 24 listopada i 1 grudnia
 • Bzie (remiza OSP), ul. Rostków 7 – 22 i 29 listopada
 • Ruptawa-Cisówka (Dom Sołecki), ul. Cieszyńska 101 – 21 i 28 listopada
 • Szeroka (świetlica), os. 1000-lecia 15 – 20 i 27 listopada

Elektronicznie

Karty Jastrzębianina wydawane będą w formie tradycyjnej (dyskietka) – do odbioru w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Sybiraków (Dworzec Autobusowy) oraz w formie elektronicznej wysyłanej na wskazany adres e-mail.

Czas oczekiwania na wydanie Karty to 30 dni od daty złożenia wniosku.

Dokumenty niezbędne do złożenia Wniosku

 • dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość,
 • pierwsza strona PIT wraz z UPO za ostatni rok podatkowy (ewentualnie pierwsza strona z pieczątką Urzędu Skarbowego) lub decyzja Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój ustalająca wysokość podatku rolnego, zaświadczenie (nie starsze niż 3 miesiące) dla osób, które nie rozliczają się w Urzędzie Skarbowym, a korzystają ze świadczeń udzielanych przez MOPS.

W przypadku dzieci i młodzieży

 • ważna legitymacja szkolna lub studencka dla dzieci powyżej 18 roku życia uczących się i pozostających na utrzymaniu opiekunów prawnych,
 • decyzja sądu o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej – przy wniosku dla dzieci przebywających w placówce opiekuńczo-wychowawczej,
 • dokument poświadczający sprawowanie władzy rodzicielskiej – gdy dziecko nosi inne nazwisko niż wnioskodawca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024