Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Darmowa komunikacja w Jastrzębiu od 1 stycznia. A ty masz już swoją Kartę Jastrzębianina?

Facebook Twitter

Darmowa komunikacja w Jastrzębiu obowiązuje od 1 stycznia. Zanim jednak z noworocznym życzeniami wybierzemy się za darmo autobusem do babci czy ciotki, koniecznie wyrobić musimy Kartę Jastrzębianina.

Darmowa komunikacja w Jastrzębiu od 1 stycznia
MZK Jastrzębie

Darmowa komunikacja w Jastrzębiu obowiązuje od 1 stycznia. Nie oznacza to jednak, że od tego dnia wchodząc do autobusu nie musisz się martwić ani o bilet, ani o nic innego. Od tego dnia przejazdy owszem będą darmowe, ale dla osób posiadających Kartę Jastrzębianina, która umożliwi łatwy i bezpłatny dostęp do środków komunikacji publicznej. Już teraz ponad 5.500 mieszkańców złożyło wnioski o wyrobienie karty, pospiesz się, warto to zrobić jeszcze przed 1 stycznia, by móc cieszyć się darmowymi przejazdami.

Darmowa komunikacja w Jastrzębiu: dlaczego warto uzyskać Kartę Jastrzębianina?

Najważniejszym atutem posiadania Karty Jastrzębianina jest oczywiście możliwość korzystania z komunikacji miejskiej zupełnie za darmo. To doskonała okazja, aby zaoszczędzić znaczne sumy pieniędzy, które wcześniej musiałyby być przeznaczone na opłaty za przejazdy autobusami miejskimi.  Posiadanie karty upraszcza proces korzystania z komunikacji miejskiej. Wystarczy jedno dotknięcie karty, aby móc swobodnie podróżować po mieście. To szybkie, wygodne i efektywne rozwiązanie, które ułatwia codzienne przemieszczanie się.

 Jak wyrobić Kartę Jastrzębianina?

Proces uzyskania Karty Jastrzębianina jest niezwykle prosty. Wystarczy wypełnić wniosek dostępny na oficjalnej stronie MZK TUTAJ lub osobiście na dworcu autobusowym przy ul. Sybiraków. W przypadku pytań czy wątpliwości, można skorzystać z pomocy pracowników MZK, którzy służą fachowym wsparciem. Choć, zgodnie z regulaminem, czas oczekiwania na odbiór karty może wynieść 30 dni, wydawane są one bez zbędnej zwłoki. Osoby, które złożyły wniosek przed 11 grudnia mogą się już zgłaszać po odbiór.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024