Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Darmowa komunikacja w Rybniku? Niestety nie dla wszystkich

Facebook Twitter

Nie stać nas na darmową komunikację dla wszystkich pasażerów - mówił w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Darmowa komunikacja w Rybniku, Autobusy w Rybniku

Darmowa komunikacja w Rybniku nie dla wszystkich

Miasto wprowadziło od 1 listopada bezpłatne przejazdy dla dzieci do 7 lat i dla osób powyżej 70 roku życia. Arkadiusz Żabka pytał dlaczego władze Rybnika nie chcą iść o krok dalej i za darmo przewozić jak niektóre miasta za darmo wszystkich rybniczan:

Radio 90: Dlaczego miasto Rybnik nie chce iść tropem Jastrzębia-Zdroju, gdzie od stycznia jeżeli radni się zgodzą, to wszyscy mieszkańcy bez wyjątku będą jeździli za darmo, podobnie jak w Żorach. A Rybnik mówi nie.

Piotr Kuczera: Rybnik robi 5 mln kilometrów mniej więcej, Żory 780. My mamy powierzchnię 148 kilometrów kwadratowych, a Żory koło 60. Kwestia skali. Komunikacja miejska to dzisiaj koszt funkcjonowania 62 miliony złotych. Z tego z biletów liczymy – po okresie covidowym będzie wzrost – szacowaliśmy to na około 9 milionów, teraz wychodzi, że może być 11-12. Zwiększa się ilość również przewożonych pasażerów. Bezpłatność nie jest najważniejszym elementem, a w warunkach rybnickich, rozległości miasta budżetowo jest nie do udźwignięcia.

A cała rozmowa do zobaczenia TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2024