Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pasażerowie alarmuję: Nowe rozkłady jazdy w Rybniku są całkowicie nieczytelne

Facebook Twitter

Są nieczytelne, sprawiają sporo kłopotów, szczególnie starszym pasażerom. Nowe rozkłady jazdy w Rybniku, które dopiero co zawisły na kilku przystankach - wzbudziły sporo kontrowersji.

Nowe rozkłady jazdy w Rybniku są całkowicie nieczytelne

Nowe rozkłady jazdy w Rybniku – już znikają

Pasażerowie Komunikacji Miejskiej w Rybniku rozkładają ręce, patrząc na nowe tablice rozkładów jazdy autobusów.
Wiele osób szczególnie starszych, ma problem z rozszyfrowaniem godzin odjazdów. W osobnych tabelach podane są godziny oraz minuty. To sprawia że niektórzy muszą się trochę zastanowić nim odczytają prawidłowo to kiedy odjedzie ich autobus.

Na jednym z rybnickich przystanków był Arkadiusz Żabka:

Wcale nie są dobre, są nieczytelne. Dla starszych ludzi powinny być większe! Starszy człowiek nie może się rozeznać. (…) Jak ktoś pierwszy raz widzi ten rozkład, to ma problem (…). Jestem po 80-tce, pierwszy raz musiałam się zastanowić co czytam…

Co na to Komunikacja Miejska Rybnik? Skąd pomysł na zmianę sposobu podawania informacji?  Jak udało mi się dowiedzieć po krytyce ze strony pasażerów Komunikacja Miejska w Rybniku wycofuje się z pomysłu i wraca do tradycyjnych tablic:

Łukasz Kosobucki: Tabliczki z godziną u góry, a na dole minutami – nie sprawdziły się, dlatego wszystkie nowe, które teraz drukujemy i naklejamy na przystankach wróciły  – jeśli chodzi o prezentację godzin – do starej formy.  Czcionka jest wyraźniejsza dzięki temu, natomiast sposób odczytania jest na życzenia i uwagi pasażerów taki jaki był.

Radio 90: Dlaczego się to nie sprawdziło?

Łukasz Kosobucki: Przyzwyczajanie osób. Nowe się nie spodobało, więc należało wrócić do starego.

Łukasz Kosobucki prezes zarządu spółki Komunikacja Miejska Rybnik

A mówił Łukasz Kosobucki prezes Komunikacji Miejskiej Rybnik. Tradycyjne tabliczki z rozkładem jazdy wracają są już między innym na Plac Wolności.

Czytaj  także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024