Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Darmowa mammografia na Walentynki w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Mammografia na Walentynki w Wodzisławiu Śląskim. Panie, które w tym roku kończą 50 lat, wchodzą do Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, który umożliwia badania bezpłatne i bez skierowania.

Fot. longleanna \ pixabay.com

Akcja skierowana jest do pań w wieku 50-69 lat. Obowiązuje rejestracja telefoniczna lub internetowa. Mammobus przyjedzie w czwartek (14.02.) i stanie przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji „Centrum” przy ul. Bogumińskiej 8.

Mammografia trwa kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Badanie jest całkowicie bezpieczne. Dawkę promieniowania w trakcie jej trwania porównać można z dawką pochłanianą w trakcie RTG zęba czy promieniowaniem, jakie występuje w samolocie. Mammografia pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe.

By wziąć udział w badaniu, należy zarejestrować się pod nr tel. 58 666 24 44 lub zgłosić internetowo TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj