Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Debata wyborcza w Radiu 90: Polowy i Wojciechowicz o hejcie w czasie kampanii

Facebook Twitter

Debata wyborcza w Radiu 90: O tym jaka była ta kampania wyborcza? Czy przebiegała w myśl zasady fair play? O tym mówią kandydaci na urząd prezydenta Raciborza - Jacek Wojciechowicz i Dariusz Polowy.

Debata wyborcza w Radiu 90

Kto zostanie prezydentem Raciborza ? Dziś w porannej debacie w studio Radia 90 gościliśmy kandydatów na to stanowisko Dariusza Polowego i Jacka Wojciechowicza. Było to pierwsze spotkanie obu panów, do tej pory unikali wspólnych rozmów. Te w Radio 90 pokazały sporo emocji i różnic zdań. Padły pytania o to między innymi jak rozwiązać problem odoru wydobywającego się ze składowiska odpadów, jak zatrzymać młodych ludzi w Raciborzu, czy wykorzystać potencjał rzeki Odry.

Panowie zgodzili w jednym kampania wyborcza jest brudna. Mówi urzędujący prezydent Dariusz Polowy:

Dariusz Polowy: Nie ukrywam, że poziom hejtu wobec mojej osoby osiągnął szczyty. Tak się złożyło, że pojawiły się i anonimowe gazetki, anonimowe ulotki, dodatkowo anonimowe bilbordy mówiące o najgorszym prezydencie miasta w historii albo mówiące o najgorszej kadencji pod względem inwestycji, co jest już w ogóle absurdem. A później przypadek sprawił, że na tych miejscach, dokładnie w tych samych miejscach, pojawiły się reklamy pana Wojciechowicza.

Kandydat na urząd prezydenta Jacek Wojciechowicz, nie pozostawał dłużny:

Jacek Wojciechowicz: Jeśli chodzi o samą kampanię, są spore wątpliwości co do tego, z czego ona jest finansowana, będziemy to wyjaśniać. Pan prezydent oplakatował praktycznie całe miasto. Zresztą robił to jeszcze przed kampanią, stosując różnego rodzaju triki. Tych plakatów różnego rodzaju   była cała masa. Natomiast jeśli chodzi o ten hejt, to raczej to raczej, panie prezydencie, on pochodzi właśnie albo od pańskich współpracowników z urzędu, albo jak się czyta komentarze, to raczej on jest skierowany głównie do mnie. Już nie będę cytował, ale to łatwo jest stwierdzić.

A cała poranna debata do zobaczenia poniżej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj