Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dni Teatru w Cieszynie: widzowie zachwyceni sobotnim koncertem, a przed nami kolejny

Facebook Twitter

Dni Teatru w Cieszynie to spotkania z wyjątkowymi artystkami, na scenie Natalia Sikora w repertuarze Ewy Demarczyk i Sonia Bohosiewicz jako Marilyn Monroe. Za nami pierwszy koncert, publiczność była zachwycona. Nasza reporterka pytała jak się podobało, rozmawiała także o tym jak wyjątkowy jest sam teatr w Cieszynie.

Koncert w teatrze w Cieszynie

Dni Teatru w Cieszynie. Za nami pierwszy koncert

W sobotni wieczór (6.04) na scenie Teatru imienia Adama Mickiewicza w Cieszynie wystąpiła Natalia Sikora w repertuarze Ewy Demarczyk. Jak mówi artystka, chciała stworzyć pomost między pokoleniami odbiorców Ewy Demarczyk, a tymi, które potrzebują jej sztuki dzisiaj.

Natalia Sikora: Tutaj jest magiczna energia sceny, bardzo dobrze mi się grało, także dlatego, że ja kocham góry (…).  Takie miejsca jak teatr w Cieszynie, to są perły, o które należy dbać, które należy promować. To skarb dla artystów.

Dni Teatru w Cieszynie. Co mówią widzowie?

Z widzami po koncercie rozmawiała Małgorzata Kmieciak:

Dni Teatru w Cieszynie. Koncert niedzielny

Niedziela (7.04) o 18.00 „10 sekretów Marilyn Monroe”

Sonia Bohosiewicz jest tu zjawiskowa! Na dodatek w znakomitym jazzującym stylu! Jej wykonanie „I Wanna be Loved by You” plasuje artystkę wśród najlepszych polskich wokalistek! Opowieść o historii najsłynniejszej blondynki świata, symbolu seksu, najjaśniejszej z hollywoodzkich gwiazd, która śpiewała prezydentowi Kennedy’emu słynne Happy Birthday, która prawdopodobnie była jego kochanką, która miała facetów na pęczki, i której tak pięknie podmuch wiatru unosił sukienkę, i która miała najpiękniejszy uśmiech świata – zobowiązuje nas widzów do owacji na stojąco! Sekrety wielkiej gwiazdy opowiedziane i wyśpiewane przez Sonię Bohosiewicz oczarowują! Marilyn Monroe i Sonia Bohosiewicz – jakich jeszcze nie znacie! W tym spektaklu-koncercie usłyszymy piosenki z repertuaru Marilyn Monroe, Elli Fitzgerald czy Franka Sinatry, m.in. „I Wanna be Loved by You”, „On the Sunny Side of the Street”, „New York, New York”, „ I’ve Got You Under My Skin” czy „I’m Beginning to See the Light” –w wykonaniu Bohosiewicz znane już publiczności z filmu „Excentrycy…”.

Soni Bohosiewicz towarzyszyć będą muzycy: Fabian Włodarek (fortepian), Robert Murakowski (trąbka), Piotr Górka (kontrabas), Patryk Dobosz (perkusja).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024