Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Droga ekspresowa S52 w Grodźcu z dodatkowym węzłem. Gdzie powstanie?

Facebook Twitter

Droga ekspresowa w Grodźcu (gmina Jasienica) z dodatkowym węzłem. Inwestycja pozwoli na rozładowanie dużego natężenia ruchu na węźle Jasienica.

Północno - zachodnia obwodnica Raciborza

Droga ekspresowa w Grodźcu – będzie dodatkowy węzeł. To odcinek S52 pomiędzy Cieszynem, a Bielsko-Białą.

 

Droga ekspresowa w Grodźcu (gmina Jasienica) zyska dodatkowy węzeł. Jego budowa stanowić będzie uzupełnienie istniejącego zjazdu w Świętoszówce, zlokalizowanego około 800 metrów dalej,  po stronie południowej. Inwestycja pozwoli na rozładowanie dużego natężenia ruchu na węźle Jasienica, na którym obecnie średni dobowy ruch wynosi ponad 41 tysięcy pojazdów na dobę. Tak duży ruch powoduje zatory oraz ustawianie się kolejki pojazdów na zjedzie z drogi ekspresowej. Budowa zjazdu odciąży również istniejący układ dróg lokalnych, gdzie wąskie ulice oraz zwarta zabudowa powodują spiętrzenia ruchu.

Już teraz wiadomo, że droga ekspresowa wydłuży się o pasy wjazdowe i zjazdowe o długości około 700 metrów, a także łącznicę o długości ok. 250 metrów. Ponadto powstanie oświetlenie drogowe na odcinku 1,5 km. Jedyna zła wiadomość jest taka, że na realizację inwestycji będziemy musieli jeszcze poczekać.  Przygotowanie inwestycji  zaplanowano na lata 2024-2025, a jej realizację  na lata 2026-27.

Co warto jeszcze dodać, w ramach inwestycji planuje się także budowę urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii w celu ograniczenia kosztów związanych z eksploatacją oświetlenia drogowego oraz ochrony środowiska naturalnego. Inwestycja jest przewidziana do finansowania ze środków budżetowych państwa, będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Zobacz także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj