Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Stulatka z Gorzyc serfuje w internecie! 200 lat pani Halino w zdrowiu!

Facebook Twitter

Stulatka z Gorzyc ma się świetnie! Pani Halina świętuje właśnie setne urodziny. Pochodzi z Warszawy, ale większą część życia spędziła na Śląsku. Każdego dnia pokazuje, iż mimo wieku, wciąż można być aktywnym.

Stulatka z Gorzyc ma się świetnie! Życzymy wszystkiego najlepszego!

Stulatka z Gorzyc – pani Halina – to niezwykła kobieta. Codziennie surfuje w sieci internetowej, z najbliższymi kontaktuje się za pomocą sieciowych komunikatorów i codziennie udowadnia wszystkim wokoło, że wiek, to tylko liczba!  100-letnia mieszkanka naszego Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach, w dniu wczorajszym świętowała swoje okrągłe urodziny. Były więc życzenia – wiele zdrowia, były też wizyty zacnych gości. Panią Halinę odwiedził m.in. szef powiatu Leszek Bizoń oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Aleksandra Witoszek.

Pani Halina jest babcią trójki wnucząt oraz prababcią czwórki prawnucząt. Część rodziny zamieszkuje za granicą, lecz kontakt jest stale utrzymywany – są kartki przysyłane z różnych okazji, rozmowy i videopołączenia. W DPS w Gorzycach mieszka od 15 lat.

Pani Halina urodziła się 8 maja 1924 r. w Warszawie. Najmłodsze lata spędziła w Warszawie, gdzie mieszkała wraz z rodzicami i dwoma braćmi. Wojna, która zaskoczyła ją w wieku 15 lat, przynosi pani Halinie wspomnienia trudne, bolesne i poruszające. Jak podkreśla: „nikt nigdy nie powinien przechodzić piekła wojny, szczególnie kiedy jest się dzieckiem”. Podczas wojny młodszy brat jubilatki zginął, starszy dostał się do niewoli, był lotnikiem. Po wojnie pani Halina podejmowała różne zajęcia, by „jakoś przeżyć”. Miała dwoje dzieci, córkę Irenę oraz syna Jerzego. Córka zmarła kilka lat temu. Syn przebywa razem z matką w DPS.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj