Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Drogowcy pracują na Młodzieżowej

Facebook Twitter

Ruszyły roboty na ul. Młodzieżowej w Wodzisławiu Śl. To przypomnijmy droga wojewódzkiej 936, na której przerwane zostały prace. Obecnie trwają roboty przygotowawcze przed położeniem na wybranym odcinku warstwy ścieralnej asfaltu.

Warstwa ścieralna kładziona będzie na warstwie wiążącej, najpewniej od jutra (28.10.) do piątku (30.10.). Po około dwóch tygodniach wykonane zostanie oznakowanie poziome. Dokończone zostaną prace na całym do tej pory przebudowanym odcinku DW 936, to fragment od torów kolejowych w Zawadzie do skrzyżowania z ulicami ks. Szwedy i Olszyny w Kokoszycach. Póki co nie ma planów na prace na dalszym odcinku w Kokoszycach.

Całe zadanie obejmuje: frezowanie, oczyszczenie i skropienie nawierzchni bitumicznej, ułożenie warstw wyrównawczej i ścieralnej, regulację urządzeń kanalizacji deszczowej oraz odtworzenie oznakowania poziomego. Jego koszt to ponad 1,14 miliona złotych. Planowo prace mają potrwać do 20 listopada.

Przypomnijmy, przebudowa ulicy Młodzieżowej, o którą od kilku lat konsekwentnie, poprzez apele, spotkania, rozmowy, wymianę korespondencji, zabiegało miasto, rozpoczęła się w lecie 2017 roku. Inwestycja miała się zakończyć w październiku 2018 roku. Roboty zostały przerwane po wykonaniu około 80 proc. prac, zostały wznowione właśnie teraz.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj