Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Duże straty po… kradzieży dwóch rogalików

Facebook Twitter

Dwa czekoladowe rogaliki padły łupem złodziei, którzy włamali się do jednego ze sklepów w Cieszynie. Słodkie przekąski były znacznie mniej warte niż straty, jakie spowodowali, aby je ukraść. Wybitą szybę w witrynie sklepowej wyceniono na około 2500 złotych. Rabusie zostali szybko namierzeni i zatrzymani przez cieszyńskich policjantów. Grozi im do 10 lat więzienia.

duże straty
fot. pixabay.com

Dzisiejszej nocy (7/8/08) dyżurny z cieszyńskiej komendy został powiadomiony przez zaniepokojonych mieszkańców, którzy usłyszeli odgłos rozbijanej szyby dochodzący z jednej z ulic w centrum miasta. Stróże prawa natychmiast zostali skierowani w to miejsce. Policjanci ustalili, że nieznani sprawcy rozbili szybę w witrynie sklepowej i oddalili się w nieznanym kierunku.

fot. KPP Cieszyn

Po zebraniu informacji we współpracy ze strażnikami miejskimi szybko namierzyli dwóch sprawców. Cieszyńscy policjanci zatrzymali dwóch złodziei, którzy wybili szybę w witrynie sklepowej. Okazało się, że ich łupem padły… dwa rogaliki warte kilka złotych. Skradzionego towaru jednak nie odzyskano, zanim sprawcy wpadli w ręce mundurowych.

fot. KPP Cieszyn

Jednakże większe straty spowodowali uszkodzeniem witryny sklepowej. Oszacowano je na około 2500 złotych i wynoszą stukrotnie więcej niż jeden taki rogalik. Zatrzymani mężczyźni byli dobrze znani policjantom i trafili do policyjnego aresztu. Mieszkańcy Cieszyna wieku 48 i 51 lat usłyszeli już zarzuty. Za przestępstwa grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023