Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kradzież w Ustroniu: Recydywista ukradł z kiosku kasetkę z gotówką

Facebook Twitter

Kolejna kradzież w Ustroniu. Policja zatrzymała seryjnego złodzieja, który włamywał się do kiosków i lokali gastronomicznych.

Ukradł samochód

Kradzież w Ustroniu: multirecydywista może spędzić za kratkami 15 lat

Policjanci z Ustronia zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem, do której doszło w centrum miasta. Okazało się, że to nie pierwszy taki wybryk 35-letniego goleszowianina. Usłyszał już zarzuty. Za przestępstwa grozi mu do 15 lat więzienia.

Dyżurny ustrońskiej policji został powiadomiony o włamaniu, do którego miało dojść około 4 nad ranem. Sprawca miał włamać się do kiosku gastronomicznego przy ulicy Grażyńskiego. Złodziej sforsował rolety, a następnie wszedł do środka, skąd zabrał kasetkę z pieniędzmi. Straty oszacowano na około 2100 złotych. Policjanci z Komisariatu Policji w Ustroniu bardzo szybko ustalili sprawcę. Jeszcze tego samego dnia, kilka godzin od włamania, został zatrzymany 35-letni mieszkaniec Goleszowa. Okazało się, że to kolejne przestępstwo, jakie miał na swoim koncie. Miesiąc temu, również z innego lokalu gastronomicznego w Ustroniu roku ukradł kasetkę z pieniędzmi. Wówczas zginęło 4500 złotych, artykuły spożywcze oraz alkohol.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności, która może zostać zwiększona jeszcze o połowę, ponieważ działał w warunkach multirecydywy, co oznacza, że w niedalekiej przeszłości, był już karany za podobne przestępstwa.

Zobacz także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj