Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

”Dużo się u nas dzieje!”. Żorska biblioteka zaprasza na najbliższe wydarzenia

Facebook Twitter

''Dużo się u nas dzieje!'' - pisze Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach i zaprasza na najbliższe wydarzenia. W planach projekt MyśLEM więc jestem, spotkanie artystą wizualnym Lechem Majewskim i spotkanie z Zofią Przeliorz, autorką książki "Dusza Starego Domu".

MyśLEM więc jestem

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprasza do udziału w projekcie ”MyśLEM więc jestem. Czy Stanisław Lem był prorokiem?”, którego celem jest przybliżenie sylwetki tego wybitnego pisarza, wizjonera i innowatora. Będzie to literacka podróż przez książki, naukę i wizje Lema.

Biblioteka zaplanowała szereg wydarzeń nawiązujących do twórczości Stanisława Lema, ale projekt to nie tylko spotkania z pisarzami i propagatorami nauki. To również wciągająca gra RPG, koncert, kino pod gwiazdami czy walki robotów. Na chętnych czekają warsztaty 3D, testy na astronautę i nocna obserwacja nieba. Fani poezji porównają wiersze stworzone przez algorytm z tymi pisanymi przez ludzi. Bezprecedensowe będzie przygotowanie i ukrycie kapsuły czasu z wizjami przyszłości, która zostanie otwarta za 20 lat. Projekt rusza już w lipcu!

Na wydarzenia obowiązują zapisy: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji – Recepcji.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Spotkanie z Lechem Majewskim

Zapraszamy na spotkanie z malarzem, poetą, prozaikiem, reżyserem, artystą wizualnym Lechem Majewskim ”O dialogach między słowem a obrazem”, które odbędzie się we wtorek 6 lipca o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach im. Ottona Sterna. Spotkanie poprowadzi Grzegorz Jankowicz. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia, wydarzenie jest objęte rezerwacją miejsc. Zapisy: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji – Recepcji.

Spotkanie w ramach projektu „Art Bridge | Most Sztuki” dofinansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach akcji 2 – Partnerstwa strategiczne na rzecz kreatywności (KA227) w programie Erasmus+ Edukacja dorosłych.

Spotkanie z Zofią Przeliorz

1 lipca o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z Zofią Przeliorz, autorką książki „Dusza Starego Domu” w ramach obchodów 75. urodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach.

Pani Zofia opowie o swojej ostatniej książce. „Dusza starego domu” to trzeci tom serii wydawniczej Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” pn. „Jako downi bywało”, której autorami są depozytariusze niematerialnego dziedzictwa kulturowego Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Książka to zbiór obejmujący ponad wiek wspomnień rodzinnych – radosnych i smutnych, dotyczących spraw doniosłych i drobnych, związanych z codziennością i czasem świątecznym, wydarzeniami historycznymi i teraźniejszością. Nie zabraknie elementu muzycznego, starych fotografii i wspomnień. Spotkanie poprowadzi dr Agnieszka Przybyła-Dumin.

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia, wydarzenie jest objęte rezerwacją miejsc. Zapisy: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji – Recepcji.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj