Dwa mecze, dwie wygrane. Dobry weekend hokeistów JKH GKS Jastrzębie

To był kolejny udany weekend dla hokeistów JKH GKS Jastrzębie. Wygrali wyjazdowy mecz w Oświęcimiu, a u siebie pokonali Cracovię.

JKH GKS Jastrzębie
jkh.pl

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokazali klasę

Zaczęło się w miniony piątek (19.01), kiedy to jastrzębianie znów okazali się lepsi od wicelidera Tauron Hokej Ligi, Re-Plast Unii Oświęcim. Kilka dni wcześniej pokonali rywala u siebie 8:5 a w piątek wygrali na wyjeździe 6:2. Jastrzębianie byli lepsi i skuteczniejsi w przekroju całego spotkania. Wygrywali każdą z tercji a dorobkiem strzeleckim w Oświęcimiu podzielili się: Filip Starzyński, Kamil Górny, Jakub Martiska (martiszka), Marcin Kolusz, Patryk Wajda i debiutujący w zespole Amerykanin, Nick Ford. W niedzielę (21.01) na Jastor przyjechała natomiast Cracovia. Mecz był zacięty i w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 1:1. Gola dla JKH GKS-u strzelił Marcin Kolusz. Ponieważ dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, decydowały rzuty karne. W nich lepsi byli gospodarze a decydujący rzut karny wykorzystał Jakub Izacky. Zespół z Jastrzębia nadal zajmuje 4-te miejsce w tabeli i wciąż ma realne szanse by awansować wyżej przed play-offami.

Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 2:6 (0:1, 2:3, 0:2)

0:1 Starzyński – Hamilton 04:50
1:1 Valtola – Karjalainen – Heikkinen 22:04 5/4
1:2 Górny – Izacky – Hamilton 22:16
2:2 Uimonen – Denyskin – Krzemień 26:50
2:3 Martiska – Viinikainen – Kolusz 27:20
2:4 Kolusz – Ford 34:45
2:5 Wajda – Izacky 41:18
2:6 Ford – Kolusz – Paś 50:55

JKH GKS Jastrzębie: Lacković – Górny, Kameneu, Urbanowicz, Starzyński, Rajamaki – Viinikainen, Martiska, Kolusz, Paś, Ford – Hamilton, Wajda, Izacky, Jarosz, Spirko – Arrak, Kiełbicki, Zając.