Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dyrektor szkoły skazany za jazdę pod wpływem alkoholu. Zrezygnował ze stanowiska

Facebook Twitter

Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim ma nowego dyrektora. Maria Lach zastąpiła na tym stanowisku Romana O., który kierował szkołą przez ostatnich 12 lat. Zmiany nastąpiły nie bez powodu. Kilka tygodni temu dyrektor został skazany przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu.

Choć wyrok jest nieprawomocny, to dyrektor przesłał pismo do Starostwa Powiatowego, iż względy zdrowotne i osobiste nie pozwalają mu dalej zarządzać szkołą:

Zarząd Powiatu odwołał pana Romana Owczarczyka oraz zdecydował o powierzeniu stanowiska pełniącej obowiązki dyrektora tego zespołu -pani Marii Lach. Pan dyrektor Owczarczyk zwrócił się do Zarządu Powiatu o odwołaniu go ze stanowiska dyrektora szkoły bez wypowiedzenia i w uzasadnieniu tego wniosku wskazał względy zdrowotne i osobiste.

– powiedział Radiu 90 Wojciech Raczkowski, rzecznik starostwa wodzisławskiego. Roman O. przestał być dyrektorem szkoły, ale nadal jest w niej zatrudniony jako nauczyciel. Od pewnego czasu przebywa jednak na zwolnieniu lekarskim.

Trwa postępowanie wyjaśniające

Do czasu uprawomocnienia się wyroku, Roman O. pozostaje nauczycielem, bo to gwarantuje mu Karta Nauczyciela. W tej sprawie prowadzone jest równolegle postępowanie wyjaśniające. Bada ją rzecznik dyscyplinarny przy Wojewodzie Śląskim.

Ona ma na celu sprawdzenie wszystkich okoliczności związanych z tym, że nauczyciel tej szkoły, dyrektor tej szkoły… prowadził samochód po pijanemu. Po takim jakbym postępowaniu wyjaśniającym – trochę mogę to porównać do takiego postępowania prokuratorskiego, oczywiście w dużym cudzysłowie, ponieważ nie mamy takich kompetencji, natomiast jest to kwestia z zatrudnieniem nauczyciela i z tym, jakie obowiązują go również kary za popełnione przestępstwo.

– wyjaśnia Anna Wietrzyk, rzecznik Kuratorium Oświaty w Katowicach. Wyniki postępowanie wyjaśniającego powinny być znane w połowie maja.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj