Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzielnica Zdrój dla osób z dysfunkcją wzroku i seniorów

Facebook Twitter

Zdrój ma stać się bardziej dostępny. Wszystko dzięki odpowiedniemu oznakowaniu przestrzeni publicznej, które ma pomóc osobom niewidomym, słabowidzącym i seniorom łatwiej odnaleźć się w przestrzeni publicznej. 

Zdrój dla osób z dysfunkcją wzroku

Zdrój dla osób z dysfunkcją wzroku i seniorów

W dzielnicy Zdrój będzie więcej udogodnień dla osób niewidomych, słabowidzących i seniorów. Wszystko dzięki odpowiedniemu oznakowaniu przestrzeni publicznej, które ma pomóc łatwiej zlokalizować na przykład przystanek, przejście dla pieszych czy dany budynek. Zadanie ma zostać zrealizowane z Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego, a wartość realizacji to 45.000 złotych.

Jak czytamy we wniosku, celem projektu jest:

Zwiększenie dostępności dzielnicy Zdrój, wzrost bezpieczeństwa osób z dysfunkcją wzroku i seniorów, wzrost świadomości i wiedzy uczestników szkoleń na temat komunikacji z osobami niepełnosprawnymi i dlaczego dostępność się opłaca.

Realizacja zadania polegać będzie na:

  •  zamontowaniu kostki integracyjnej z wyczuwalnymi wypustkami na trzech przejściach dla pieszych,
  •  zamontowaniu systemu informacyjno-nawigacyjnego Totupoint na sześciu przystankach autobusowych, w Parku Zdrojowym i na Kąpielisku Zdrój,
  •  zamontowaniu tabliczek NFC z informacją w brajlu, druku wypukłym i głosową w Parku Zdrojowym i na Kąpielisku Zdrój,
  •  zorganizowanie dwóch szkoleń dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców na temat dostępności i komunikacji z osobami niepełnosprawnymi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj