Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Eltrox: kamera do walki z koronawirusem trafiła do szkoły w Rybniku-Niedobczycach [materiał partnera]

Facebook Twitter

Monitoring, inteligentny dom, automatyzacja bram, systemy podtrzymywania napięcia, czujniki czadu czy kamery do badania temperatury- to wszystko znajdziemy w ofercie firmy Eltrox. Ostatnio jedna z kamer termowizyjnych, w ramach zorganizowanego konkursu, trafiła do szkoły podstawowej w Rybniku-Niedobczycach. Wszystko po to, aby skuteczniej walczyć z koronawirusem i zadbać o nasze bezpieczeństwo.

Rozmawialiśmy z Krzysztofem Kuczerą, który od 7 lat zajmuje się sprzedażą oferty Eltrox na lokalnym rynku:

Krzysztof Kuczera: Od kilku lat prowadzimy różne akcje charytatywne na terenie Rybnika. W tym okresie trudnym dla nas wszystkich zdecydowaliśmy się na stworzenie konkursu dla szkół. Rodzice, uczniowie, nauczyciele szkół podstawowych w Rybniku głosowali na jednym z portali społecznościowych i o wygranej decydowała ilość komentarzy. Zdecydowaliśmy się przeznaczyć dla jednej ze szkół- która wygra ten konkurs – specjalną kamerę termowizyjną, która umożliwia pomiar temperatury ludzkiego ciała.

Radio 90: Biorąc uwagę obecną sytuację pandemii koronawirusa, to może być bardzo przydatne.

Krzysztof Kuczera: Tak, widzimy duże zainteresowanie tego typu urządzeniami. Zaletą tych urządzeń jest to, że w szybki sposób w czasie jednej sekundy jesteśmy w stanie stwierdzić, czy dana osoba posiada wysoką gorączkę, czy nie.

Radio 90: Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem?

Krzysztof Kuczera: Tak, Rybnik jako jedno z miast uczestniczących w tym konkursie wykazał się największą frekwencją w Polsce.

od lewej: Krzysztof Sass, dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi nr 22 im. J. Słowackiego w Rybniku oraz Krzysztof Kuczera, firma Eltrox.

Wygrała Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi nr 22 im. J. Słowackiego. Dyrektor placówki Krzysztof Sass podkreśla, że kamera będzie pomagała w codziennym funkcjonowaniu placówki.

Krzysztof Sass: Niewątpliwie kamera będzie dobrym dodatkiem do naszej trudnej pracy. Od pewnego czasu borykamy się z pandemią. W tym wypadku pomiar temperatury jest dosyć istotnym, bo w naszych procedurach szkolnych jest dopuszczone, że mierzymy uczniom temperaturę. Teraz będziemy mogli to robić zdalnie i bezobsługowo. Da się wyeliminować potencjalne osoby, które przychodzą do budynku szkoły z podwyższoną temperaturą, czyli z gorączką.

Szkoła razem z oddziałami przedszkolnymi liczy prawie 400 dzieci. Pracuje w niej około 60 pracowników. Kamera zostanie zainstalowana przy wejściu do placówki.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi nr 22 im. J. Słowackiego w Rybniku.

Krzysztof Sass: Zainstalujemy kamerę przy wejściu do szkoły, co prawda teraz dla klas IV-VIII prowadzimy nauczanie zdalne, ale uczniom klas I-III będzie na pewno służyła i mam nadzieję będzie służyła dobrze. Będzie użytkowana od poniedziałku do piątku i pomagała obsłudze szkoły w eliminacji potencjalnych, zakażonych osób. Co bardzo ważne i co muszę podkreślić- bardzo ważna jest współpraca z rodzicami. To dzięki tej ścisłej współpracy wygraliśmy m. in. kamerę od firmy Eltrox. To także stosowanie dobrych praktyk, jeżeli chodzi o higienę, bo tu chodzi o bezpieczeństwo naszych uczniów a ich dzieci.

Radio 90: Firma Eltrox wspiera placówki szkolne, sektor publiczny w czasie pandemii.

Krzysztof Kuczera: Tak, myślę, że to jest fajna inicjatywa. Od kilku lat współpracujemy ze szkołami na terenie Rybnika. Czasami przekazujemy im zupełnie darmowo sprzęt do tego, żeby uczniowie mieli na czym pracować. Wiadomo, że nasza branża jest dosyć szeroka i dla każdego z klientów mamy coś do zaoferowania. Takim też naszym klientem jest na pewno szkoła.

Radio 90: W swojej ofercie macie wiele urządzeń, które mają za zadanie dbać o bezpieczeństwo.

Krzysztof Kuczera: To pojęcie bezpieczeństwa jest bardzo szerokie, bo tutaj już nie chodzi tylko o to, że możemy zabezpieczyć się przed intruzami, złodziejami, osobami, które posiadają złą wolę, ale także możemy dzięki urządzeniom takie jak np. kamera termowizyjna zabezpieczyć się przed oznakami pandemii, czyli przed roznoszeniem wirusa. Duże zainteresowanie tego typu urządzeniami jest ze strony szkół i zakładów produkcyjnych: m.in. kopalń czy lotnisk.

Radio 90: Czym charakteryzuje się ta kamera, która trafiła do szkoły w Rybniku-Niedobczycach?

Krzysztof Kuczera: Jest bardzo łatwa w obsłudze, jest przenośna i możemy używać jej w każdym miejscu. Najważniejsze, że tak naprawdę nie mamy bezpośredniego kontaktu z osobą, którą diagnozujemy, bo pomiar może odbyć się z odległości 1-1,5 metra. Używają jej często osoby, które znajdują się w bezpośrednim kontakcie z drugim człowiekiem np. portierzy.

Radio 90: Na co dzień zajmujecie się także bezpieczeństwem mienia. Instalujecie monitoringi i to także można u Was załatwić, zgłaszając się do Was.

Krzysztof Kuczera: Tak, staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i staramy się każdy przypadek rozwiązywać kompleksowo, czyli od jakiegoś projektu, od doradztwa technicznego. Przeprowadzamy takie wizje lokalne u klienta. Staramy się dotrzeć z ofertą, która będzie atrakcyjna dla każdego z naszych klientów. W tym momencie możemy korzystać w wielu urządzeń, które zapewnią nam bezpieczeństwo. To nie są tylko kamery, to nie jest tylko monitoring, ale przede wszystkim systemy alarmowe, które chronią nasze domy, firmy, zakłady pracy, szkoły, jednostki publiczne. Zajmujemy się także sprzedażą systemów zabezpieczeń sieciowych, to też ma coraz większe znaczenie w dzisiejszych czasach.

Radio 90: Można zauważyć postęp technologiczny w branży systemów alarmowych i zabezpieczeń?

Krzysztof Kuczera: Te systemy są coraz bardziej inteligentne, coraz bardziej współpracują z tzw. systemami inteligentnego sterowania naszymi domami. Kamery, które potrafią rozpoznać człowieka i odróżnić go od zwierzęcia, przejeżdżającego samochodu czy spadającej kropli deszczu pomagają nam w podjęciu decyzji, alarmują nas o wkroczeniu na nasz teren.

Radio 90: Mam swój majątek i chciałbym go zabezpieczyć, mogę zgłosić się do firmy Eltrox?

Krzysztof Kuczera: Za każdym razem proponujemy wizytę u naszego klienta. Udajemy się tam razem z jednym z naszych instalatorów albo bezpośrednio sami. Na miejscu przeprowadzamy rozmowy, wizje lokalne. Na tej podstawie wykonujemy projekt, dobieramy sprzęt do oczekiwań i czekamy na decyzję.

Radio 90: Zastosowań kamer jest coraz więcej?

Krzysztof Kuczera: Tak, ostatnio bardzo modny stał się zakup kamery do domu podczas nieobecności rodziców. Możemy dzięki temu sprawdzić m. in, czy dzieci wypełniają swoje szkolne zajęcia na nauce zdalnej. Zastosowanie kamer jest bardzo szerokie, możemy dzięki takim kamerom sprawdzić, jak się czuje chora osoba, jak funkcjonuje. Sprzedajemy także kamery hodowcom zwierząt. Ceny takiego sprzętu naprawdę są niewielkie a parametry czy jakość zdecydowanie jest pozytywna.

Radio 90: No właśnie, jakość obrazu w kamerach się zmieniła na lepsze.

Krzysztof Kuczera: Tak, obraz jest płynny, jakość kamer też się poprawiła. Często dostaję pytanie od naszych klientów: czy będą w stanie z obrazu przeczytać rejestrację danego samochodu. Te kamery, które mamy w ofercie umożliwiają to. Umożliwiają następnie otwieranie bram, szlabanów na osiedlach.

Radio 90: Oferujecie usługi w ramach projektowania i instalacji tzw. inteligentnego domu?

Krzysztof Kuczera: Sprzedajemy systemy, które umożliwiają sterowanie budynkiem. Tzn. możemy sterować ogrzewaniem, klimatyzacją, wentylacją. Możemy sterować załączaniem zraszaczy, zamykaniem rolet, zdalnym otwieraniem bramy itd. Ostatnio wsłuchując się w głos lokalnego rynku, zaczęliśmy sprzedawać urządzenia do oczyszczania powietrza.

Radio 90: Możemy tym wszystkim sterować z poziomu naszego telefonu?

Krzysztof Kuczera: Tak, praktycznie w tej chwili się nie rozstajemy się z naszymi smartfonami i możemy mieć całe centrum zarządcze w telefonie. Jesteśmy w stanie sterować różnymi urządzeniami, nawet odkurzaczami. Dzięki temu możemy wykorzystywać swój czas na przyjemniejsze rzeczy niż pamiętanie o codziennych czynnościach.

Radio 90: Prowadzicie obsługę po sprzedażową?

Krzysztof Kuczera: Oczywiście. Staramy się podchodzić do każdego indywidualnie i widzimy to w naszych komentarzach w internecie. Cieszymy się, że nasi klienci nas doceniają i nikogo nie zostawiamy po sprzedaży danego urządzenia.

Radio 90: Co jeszcze macie w swojej ofercie?

Krzysztof Kuczera: Oferujemy także urządzenia związane z kontrolą dostępu, czyli wideodomofony, domofony, zamki szyfrowe. Oferujemy także całą automatykę bramową, czyli można u nas kupić napędy do bram zarówno skrzydłowych i przesuwnych. Oferujemy także systemy szlabanowe do wspólnot mieszkaniowych. Wszystko to możemy spiąć w jeden system z monitoringiem z systemem alarmowym.

Radio 90: Prowadzicie sprzedaż internetową, ale nacisk jednak kładziecie na spotkania bezpośrednie.

Krzysztof Kuczera: Wiele ze sprzętu, który wystawiamy na naszej stronie internetowej, dostępna jest w naszym sklepie. Mamy bardzo duży magazyn, każdy z klientów może przyjść, sprawdzić, jak działa kamera, jak wygląda system alarmowy czy napęd bramowy. Mamy to wszystko na miejscu dzięki bardzo rozbudowanej ekspozycji. Każdy sprzęt można dotknąć i wypróbować. Jesteśmy w stanie także taki sprzęt wypożyczyć, aby nasz klient sam ocenił czy jest on mu przydatny, czy też nie.

Radio 90: Jest czas pandemii, czy mogę u Was czuć się bezpiecznie?

Krzysztof Kuczera: Od pierwszych dni, kiedy pandemia zagościła w Polsce mamy stanowisko do dezynfekcji. Każdy ze sprzedawców ma przyłbicę albo maseczkę. Klienci, którzy nie mają przy sobie maseczki, dostaną ją u nas i mogą czuć się bezpiecznie.

Radio 90: W okresie jesienno-zimowym jak bumerang wraca temat czujników czadu.

Krzysztof Kuczera: Od wielu lat zajmują się sprzedażą takich czujników tlenku węgla. Jest on bardzo niebezpiecznym gazem, bo nie potrafimy go ani wyczuć, ani zobaczyć. W tej chwili mamy kilka takich rozwiązań. Od urządzeń, które mają 10 lat gwarancji, posiadają akumulator, który będzie przez te 10 lat nam służył. Kupujemy to w naprawdę dobrej cenie i na 10 lat zapominamy o problemach związanych z czadem. Zainteresowanie czujnikami czadu wzrasta, niestety chciałbym też przestrzec, bo zainteresowanie się zwiększa, ale dopiero, wtedy kiedy coś się wydarzy- bądźmy przezorni i zabezpieczmy się wcześniej.

Radio 90: Firma Eltrox również ma w swojej ofercie urządzenia związane z centralnym ogrzewaniem.

Krzysztof Kuczera: Wraz z nastaniem sezonu grzewczego obserwujemy duże zainteresowanie tzw. systemami podtrzymywania napięcia. W przypadku kiedy posiadamy piec centralnego ogrzewania, zarówno kocioł węglowy czy opalamy mieszkanie gazem, w przypadku braku zasilania coraz większy problem jest w tym momencie, bo te urządzenia są coraz bardziej zautomatyzowane, tam jest dużo elektroniki. W tym momencie na pomoc przychodzą nam urządzenia, które mają a zadanie zapewnić dostawę energii na czas braku zasilania. To są tzw. UPS-y czy przetwornice z funkcjami UPS, które posiadają akumulator o dużej pojemności i dzięki temu jesteśmy spokojni przez kilka lub kilkanaście godzin. Takie urządzenie zapewnia nam dostarczanie energii do naszego kotła.

Sprawdź adres

  • ul. Jankowicka 2,
  • 44-200 Rybnik
  • tel. 32 343 49 61

Zobacz jak dojechać

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022