Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

ENEMEF: Noc Oscarowa w Multikinie Rybnik

Facebook Twitter

ENEMEF: Noc Oscarowa to tradycyjna, coroczna okazja, aby tuż przed rozdaniem najważniejszych nagród światowej kinematografii zapoznać się z filmami, które mają największe szanse na zdobycie statuetek. Jest to też okazja, aby przekonać się czy typowania Amerykańskiej Akademii Filmowej były słuszne.

ENEMEF: NOC OSCAROWA odbędzie się 28 lutego (piątek).

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:
Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 07:00 rano
Informacje o filmach:

Zniewolony – 9 nominacji do Oscara

12 Years a Slave, USA 2013, 134′
reżyseria: Steve McQueen
scenariusz: John Ridley
obsada: Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender, Benedict Cumberbatch
muzyka: Hans Zimmer

Scenariusz „Zniewolonego” powstał w oparciu o autentyczną historię, opisaną w bestsellerowej powieści Solomona Northupa „12 Years A Slave”.

Rok 1841, na północy Stanów Zjednoczonych czarnoskórzy obywatele cieszą się wolnością. Jednak w stanach południowych wciąż panuje niewolnictwo. Salomon Northup, czarnoskóry, wolny i wykształcony mężczyzna mieszka z rodziną w Waszyngtonie. Zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Rozpoczyna się trwająca 12 lat dramatyczna odyseja człowieka, który wbrew otaczającej go brutalnej rzeczywistości próbuje przetrwać i nie stracić nadziei na wolność.

Mroczny, okrutny i poruszający, to jeden z najmocniejszych filmów we współczesnym kinie.

Wilk z Wall Street – 5 nominacji do Oscara

The Wolf of Wall Street, USA 2013, 180′
reżyseria: Martin Scorsese
scenariusz: Terence Winter
obsada: Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie
muzyka: Howard Shore

Jeden z najważniejszych reżyserów w historii kina i laureat Oscara Martin Scorsese przedstawia prawdziwą historię kontrowersyjnej postaci Wall Street.

Jordan Belfort był złotym dzieckiem świata amerykańskich finansów. Szybko zdobył fortunę, władzę i poczucie bezkarności. Światem Belforta były najpiękniejsze kobiety, najdroższe jachty, najbardziej wyszukane narkotyki, ale także korupcja, naginanie prawa i malwersacje podatkowe. Gorzka opowieść o człowieku, który zawsze chciał więcej, a dostał to na co zasłużył.

Ta historia imponuje i zachwyca a zarazem przeraża i odrzuca. Genialny portret amerykańskiego konsumpcjonizmu, który jest zabawny, obrazoburczy i skandalizujący zarazem.

Grawitacja 3D – 10 nominacji do Oscara

USA 2013, 90′
reżyseria: Alfonso Cuaron
scenariusz: Alfonso Cuaron, Jonas Cuaron
obsada: George Clooney, Sandra Bullock, Eric Michels
muzyka: Steven Price

Świetny, emocjonujący i widowiskowy film, przez niektórych okrzyknięty arcydziełem.

Dr Ryan Stone i astronauta Matt Kowalsky przebywają na wahadłowcu nieopodal Ziemi. Spokojna misja przeradza się w horror, gdy ich statek zostaje prawie całkowicie zniszczony przez szczątki satelity. Dwójka ludzi musi przeżyć w kosmosie, ich zapasy tlenu w szybkim tempie się wyczerpują…

„Grawitacja” to film kameralny i intymny poprzez oparcie go na grze dwóch aktorów a zarazem zadziwiający rozmachem i fantastycznymi widokami.

Tajemnica Filomeny – 4 nominacje do Oscara

Philomena, Wielka Brytania 2013, 98′
reżyseria: Stephen Frears
scenariusz: Steve Coogan, Jeff Pope
obsada: Judy Dench, Steve Coogan, Sophie Kennedy Clark
muzyka: Alexandre Desplat

Oparty na prawdziwej historii wzruszający i zabawny film, ciepła opowieść o tolerancji i zrozumieniu.

Filomena Lee jest prostą, religijną Irlandką. Jako młoda dziewczyna zaszła w ciążę, zhańbiona została odesłana do klasztoru. Tam urodziła dziecko, które zakonnice oddały do adopcji. 50 lat później Filomena postanawia odnaleźć syna. Pomaga jej Martin Sixsmith – błyskotliwy dziennikarz polityczny, zainteresowany kontrowersyjnym tematem.

W rolach głównych wystąpili: legenda brytyjskiego kina, zdobywczyni Oscara Judi Dench oraz jeden z najpopularniejszych brytyjskich komików Steve Coogan. To właśnie zderzenie tych dwojga ludzi o skrajnie różnych charakterach jest największym atutem tego filmu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj