Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Protest rolników: Granica w Cieszynie będzie zablokowana. Sprawdź objazdy

Facebook Twitter

Protest rolników także w Czeskim Cieszynie. Na czwartek (22.02.) tamtejsi rolnicy chcą zablokować ruch tranzytowy na granicy.

Protest rolników

Protest rolników. Granica w Cieszynie zablokowana przez czeskich rolników

Za nami protesty rolników i blokady węzłów na autostradzie A1 w Świerklanach i Gorzyczkach, tymczasem rolnicy zapowiadają już na jutro (22.02.) kolejną blokadę. Tym razem protestować będą na przejściu granicznym w Cieszynie Boguszowicach. Zapowiedź blokady padła podczas wtorkowego protestu w Świerklanach:

Dostałem informację od naszych kolegów z Czech, z czeskiego Cieszyna i okolic. Na 22 lutego na godziną 12 jest organizowany protest, będzie granica zamknięta, tranzyt zamknięty, oni będą od swojej strony blokowali. Jeśli ktoś ma ochotę i czuje się siłach – niech się przyłączy. Zrobimy międzynarodową blokadę drogi, przekażemy postulaty.

Planowany protest po czeskiej stronie granicy ma się rozpocząć około godziny 10:00. O tej porze wstępnie również jest planowane zamknięcie przejazdu wszystkich pojazdów zamierzających przekroczyć granicę w kierunku Czech przez most graniczny w Cieszynie Boguszowicach. Rolników z Czech będą wspierać również polscy rolnicy. Zwracamy uwagę na godzinę rozpoczęcia, jak i zakończenia protestu, które mogą ulec zmianie!

Granica w Cieszynie będzie blokowana przez czeskich rolników. fot. policja Cieszyn

Do zakończenia protestu, który wstępnie ma potrwać do godziny 13 (godzina może ulec zmianie), samochody ciężarowe nie będą miały możliwości przekroczenia granicy- w związku z tym apelujemy o wybranie tras alternatywnych i innych przejść granicznych, w tym skorzystanie z najbliższego w Gorzyczkach (w ciągu autostrady A1).

Przy trasie S52, w rejonie węzła drogowego w Harbutowicach oraz w Cieszynie, będą ustawione patrole Policji wspierane przez pracowników GDDKiA oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich, które będą informowały o utrudnieniach oraz wyznaczonych objazdach dla pojazdów ciężarowych. Patrole będą również w tym zakresie działać na drodze wojewódzkiej DW 938 Pawłowice-Cieszyn oraz w Hażlachu. Kierującym samochodami ciężarowymi przypominamy o ograniczeniach na tym odcinku drogi – obowiązuje zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 20 t. Pojazdy takie nie mogą poruszać się tą drogą na całej jej długości w godzinach od 7.00 do 9.00 i od 14.00 do 16.00.

Z kolei samochody osobowe będą mogły przekroczyć granicę polsko-czeską w :
– Cieszynie przy ul. Zamkowej (droga jednokierunkowa w stronę Republiki Czeskiej),
– na moście przy ul. 3-go Maja,
– Lesznej Górnej, Kaczycach oraz Marklowicach Górnych

Apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. Aby zminimalizować wpływ protestu na codzienne życie, sugerujemy unikania podróży samochodem, jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak jest to konieczne, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie podróży, skorzystanie z innych dróg oraz o uwzględnienie dłuższego niż zwykle czasu dojazdu. Pamiętajmy, aby w tym czasie zachować szczególną ostrożność oraz stosować się do poleceń zarówno policjantów, jak i innych zaangażowanych służb.

– apeluje cieszyńska policja.

Zobacz, może cię zainteresuje: 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj