Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Finał Budżetu Obywatelskiego w Żorach. Na jakie propozycje głosowali mieszkańcy?

Facebook Twitter

Poznaliśmy zwycięskie projekty w Budżecie Obywatelskim Żor na przyszły rok. Mieszkańcy zdecydowali, że powstanie hala do gry w tenisa, zmieni się także przestrzeń wokół budynków Szkoły Podstawowej nr 13 na os. Pawlikowskiego. Wartość projektów to ponad 2 mln złotych. W głosowaniu wzięło udział ponad 5 tysięcy żorzan! Blisko połowa głosów została oddana przez internet.

fot. zory.pl

Znamy wyniki Żorskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Głosami mieszkańców do realizacji w 2022 roku zostały skierowane dwa projekty, których wartość to w sumie ponad 2 miliony złotych! Żorzanie oddali w sumie 5 240 głosów, z których ważne były 4 922. To najwyższa frekwencja w historii Żorskiego Budżetu Obywatelskiego! Warto podkreślić, że 2122 głosy oddano przez Internet, poprzez nowy, uproszczony system do głosowania.

Zdecydowanym zwycięzcą został projekt pn. „Żorska Strefa Tenisa”, zgłoszony przez Andrzeja Mazura. Oddano na niego aż 2 112 ważnych głosów, czyli 42,9%. Żorska Strefa Tenisa powstanie w centrum miasta obok miejskiej hali przy ul. Folwareckiej. Projekt zakłada budowę kompleksu trzech krytych kortów tenisowych (3 hale pięcio-łukowe stalowe, z nowoczesną nawierzchnią dywanową typu TOP SLIDE, efektywnym systemem ogrzewania oraz oświetleniem częściowo naturalnym przez zastosowanie membran światło-przepuszczalnych) wraz z przyległym budynkiem zaplecza szatniowego. Strefa Tenisa z 3 kortami w krytej hali wraz z systemem ogrzewania, ale i otwieranymi bocznymi częściami hal na okres letni jest przewidziana jako całoroczny kompleks, w którym będzie można zapoznać się dyscyplina, jaką jest tenis, uczyć się techniki uderzeń oraz doskonalić swoje umiejętności gry dla wszystkich niezależnie od wieku.

Głosami mieszkańców do realizacji skierowany został także projekt pn. „Przyjazne zagospodarowanie terenów wokół budynków Szkoły Podstawowej nr 13 na Osiedlu Pawlikowskiego”, zgłoszony przez Agnieszkę Maroszek. Projekt polega na zagospodarowaniu terenów wokół budynków Szkoły Podstawowej nr 13 poprzez uporządkowanie terenu, nasadzenie roślin wieloletnich i zamontowanie ławek parkowych. Dzięki środkom z ŻBO 2022 uczniowie zyskają przyjazne otoczenie i miejsce do spędzania przerw oraz czasu poza lekcjami. Również rodzice uczniów znajdą tu miłe miejsce do odpoczynku w oczekiwaniu na swoje pociechy. Wzrośnie estetyka budynków szkoły, które niedawno zyskały już nową elewację. Zagospodarowany teren będzie miejscem relaksu dla mieszkańców Osiedla Pawlikowskiego.

Szczegółowe wyniki znajdziecie pod TYM linkiem. 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj