Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Finał Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych

Facebook Twitter

Było szybko, emocjonująco a na finał poznaliśmy najlepszych w kraju zawodników ścigających się na skuterach wodnych. Na Zalewie Rybnickim rozegrano finałowe zawody Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. Rywalizowano w czterech kategoriach, w każdej rozegrano po 3 wyścigi.

Przed imprezą jeden z jej organizatorów a zarazem zawodnik, Dariusz Gryt mówił:

Dariusz Gryt: W tym sezonie składało się to z pięciu eliminacji, to jest ostatnia. Po raz kolejny udało się dostać, bo to jest dużym sukcesem klubu i te miasta, że mamy finał mistrzostw Polski na akwenie w Rybniku. Zawodnicy są praktycznie z całego kraju, wszyscy przyjechali […] emocje będą na pewno do ostatniego wyścigu.

Zorganizowanie imprez tej rangi nie jest łatwe – dodaje kolejny z organizatorów, także zawodnik Jacek Biskupek:

Jacek Biskupek: Zawodnicy przyjeżdżają z całego kraju i zza granicy. Dużo zezwoleń trzeba, żeby na rybnickim akwenie pływać, począwszy od miasta po elektrownię, a jak wiadomo, wszystkie procedury biurowe trwają bardzo długo. Koszty organizacyjne również wchodzą w grę, ponieważ nie mamy jakiegoś tam swojego budżetu, to jest sport amatorski, a nie zawodowy. Sponsorzy są, ale to drobni sponsorzy, także i też finansowe sprawy nas trochę ograniczają, ale będziemy się starać, żeby tutaj zrobić w przyszłym roku jedne zawody dla zawodników o mistrzostwo Polski, jedne zwody dla ludzi posiadających patent i niekoniecznie licencje.

Czy jest szansa na rozwój tej dyscypliny w Rybniku?

Jacek Biskupek: Mamy zawodników, mamy akwen. Z tym akwenem to tak trochę bym to w nawiasie powiedział, bo uchwała, jaka była zrobiona, zamknęła możliwość kształcenia młodzieży do pływania, zdobywania patentów, a głównie nam właśnie chodziło o rozwój zbiornika, aby można było wprowadzić kulturę na wodzie, a to można wprowadzić tylko poprzez szkolenia, które na dziś są zabronione, także myślę, że w tym roku wyciągnie się wnioski z błędnej uchwały i w przyszłym roku wróci to do normy i będziemy mogli szkolić i uczyć kultury motorowodniaków na wodzie.

Dodajmy, że wśród medalistów Mistrzostw Polski byli ostatecznie też zawodnicy klubu Moto H2O Rybnik. W klasie Runabout GP1 trzecie miejsce zajął Piotr Bojdo, w klasie Runabout Stock Box trzeci był także Dariusz Gryt, a w Pucharze Polski w klasie Runabout Spark Box drugie miejsce zajął Krzysztof Pierchała.

Klasyfikacje generalne Motorowodnych Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych (Rundy: Płock (15 maja), Żnin (12 czerwca) , Mechelinki (31 lipca), Ostrów Warcki (14 sierpnia), Rybnik (4 września).

Klasa Runabout GP1:

 1. Marcin Senda / 309 pkt.
 2. Andrzej Wiśniewski / 275
 3. Piotr Bojdo / 228

Klasa Runabout GP2:

 1. Marcin Senda / 334 pkt
 2. Arkadiusz Bartyzel / 282
 3. Adam Kunc / 182

Klasa Runabout stock box:

 1. Arkadiusz Bartyzel / 334 pkt.
 2. Adam Kunc / 277
 3. Dariusz Gryt / 265

A tak wygląda najlepsza trójka zawodników w Pucharze Polski w klasie Runabout stock box:

 1. Juliusz Roman / 169 pkt.
 2. Krzysztof Pierchała / 127
 3. Mateusz Hepner / 84

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj