Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jacek Wojciechowicz – „Wyspałem się, teraz ciężka praca”. Racibórz ma nowego prezydenta

Facebook Twitter

Chce zasypać podziały pomiędzy raciborzaninami, wyniki wyborów to pokazały - mówi Jacek Wojciechowicz świeżo upieczony prezydent Raciborza, który zdobył 51,59 procent głosów, urzędujący Dariusz Polowy 48,41 procent poparcia.

JAcek Wojciechowicz

Jacek Wojciechowicz – nowy prezydent Raciborza

Z nowym gospodarzem grodu nad Odrą, rozmawiał z nim Arkadiusz Żabka:

Radio 90: Co pan czuje po dzisiejszej nocy?

Jacek Wojciechowicz: Co ja czuję, wyspałem się dobrze przede wszystkim, to pierwsze. Duża satysfakcja, zadowolenie z faktu, że udało się wygrać te wybory. Ale też ze świadomością oczywiście tego, ile przed nami jest ciężkiej pracy. Nie po to tutaj chciałem wygrać wybory, żeby piastować jakieś stanowiska, tylko żeby zmienić to, co dzieje się w Raciborzu, zmienić to na lepsze.

Radio 90: Co pokazały te wybory?

Jacek Wojciechowicz: Że mamy demokrację, że samorząd jest ważny, chociaż frekwencja rzeczywiście nie porywała. No i co pokazała? Pokazała też dość dużą polaryzację w samym Raciborzu. Bo ten wynik jest taki zbliżony do pół na pół. Nie ma dużych różnic. Moim zadaniem jest nie tylko budowa drogi, mostów, ale również zasypywanie tych podziałów, które ewentualnie te wybory pokazały. No i myślę, że tutaj też jest dużo do zrobienia. Ostatnia kadencja to na pewno nie było zasypywanie tych rowów, raczej odwrotnie. Chciałbym to zmienić też.

Jacek Wojciechowicz nie chce na razie zdradzać nazwisk przyszłych wiceprezydentów. Przed nami teraz seria rozmów – mówi naszemu reporterowi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj