Franciszek Szczyrba wygrywa międzynarodowy turniej w Chwałowicach

Franciszek Szczyrba wygrał Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezesa Ecol-u. Zawody odbyły się na stadionie miniżużlowym w Rybniku-Chwałowicach. Przed nami - we wtorek - trzeci turniej miniżużlowy w międzynarodowym składzie. Wstęp darmowy. Zapraszamy!

Franciszek Szczyrba wygrał turniej w Rybniku

Za nami drugi dzień rywalizacji na torze miniżużlowym w Rybniku-Chwałowicach. Tym razem bezkonkurencyjny okazał się zawodnik gospodarzy – Rybek Rybnik – Franciszek Szczyrba. Młody rybniczanin wygrał w niedzielę (13.08) Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezesa ECOL-u. Tuż za nim, na drugim stopniu podium stanął Janek Konzack, a trzeci był Tyler Haupt. Piąte miejsce zajął kolejny z rybniczan – Krzysztof Harendarczyk, a siódmy był Piotr Reszka. Na 14 miejscu zawody zakończyła jedna dziewczyna w towarzystwie – rybniczanka Maja Jona.

Franciszek Szczyrba, 11-letni talent z Rybnika, to syn Marka Szczyrby, byłego zawodnika ROW-u Rybnik. Na młodego jeźdźca z ogromnym zainteresowaniem spoglądają już teraz działacze wielu klubów żużlowych, wróżąc mu jasną przyszłość w „czarnym sporcie”. On sam ma ambitne plany.

Za rok będę mistrzem świata na miniżużlu, a potem jak dostanę się do cyklu Grand Prix na dużym żużlu, to też dam z siebie wszystko. Już teraz podglądam najlepszych zawodników, uczę się od nich. Szczególnie lubię Bartka Zmarzlika, Mikkela Michelsena, Taia Woffindena i Tomasza Golloba. Jak tylko jest jakiś mecz w telewizji, to zaraz mówię, że mają mi w domu dawać znać, bo będę oglądał tych najlepszych

-mówi młody żużlowiec.

Trwający długi weekend upływa w Rybniku pod znakiem zawodów miniżużlowych. Po sobotnich zmaganiach w Pucharze Europy 85 cc i niedzielnym Turnieju o Puchar Prezesa Ecol-u, we wtorek, czyli już jutro (15.08) na stadionie w Rybniku-Chwałowicach odbędzie się Memoriał im. Andrzeja Skulskiego, założyciela Rybek Rybnik.

Początek zmagań o godzinie 11. Wstęp jest darmowy.