StartSport Wiadomości Wiadomości dnia

Frystacki nadal prezesem, ROW rozpoczął przygotowania

Piłkarze ROW-u zaczęli w tym tygodniu przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszym treningu zabrakło młodego utalentowanego Michała Rostkowskiego. 18-letni skrzydłowy przeszedł na zasadzie transfery definitywnego do Górnika Zabrze. Był za to nowy piłkarz Piotr Pacholski, to obrońca, wychowanek ROW-u, który kilka ostatnich sezonów spędził w GKS-ie Jastrzębie:

W Jastrzębiu nie przedłużyłem kontraktu i czekałem na jakieś oferty z regionu i zgłosił się ROW Rybnik i pomyślałem sobie, że to fajna sprawa wrócić po latach do macierzystego klubu, spiąć tą całą moją piłkarską historię klamrą i tak jak zacząłem karierę w Rybniku, tak zobaczymy, może skończę również w Rybniku.

Zespół ROW-u zagra w nadchodzącym sezonie przypomnijmy w III lidze, z jakimi nadziejami przychodzi do drużyny Piotr Pacholski:

III liga i naprawdę będzie to ciężka liga, bo przeglądając listę drużyn, które w tym roku będą rozgrywały mecze w III lidze to naprawdę nie ma faworytów, ani do awansu, ani do spadku, każdy mecz będzie o życie. Jakie nadzieję? Chciałbym, żebyśmy sobie wypracowali jakiś fajny swój styl gry, który będzie efektywny, który przyniesie punkty i radość kibiców, a cele same przyjdą później.

Wiadomo, że z doświadczonych zawodników w drużynie zostają Jan Janik, Kamil Spratek, Marek Krotofil, Szymon Jary. W tym tygodniu wyjaśni się czy kontrakty przedłużą obrońca Dawid Bober i napastnik Przemysław Brychlik. Trenerem zespołu pozostał Jacek Trzeciak.

Zostaw komentarz