Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Frystacki nadal prezesem, ROW rozpoczął przygotowania

Facebook Twitter

Piłkarski ROW Rybnik ma nowego-starego prezesa. W tym tygodniu odbyło się Walne Zebranie Członków Zarządu klubu, sternikiem klubu został ponownie Henryk Frystacki. Powiększy się także liczba członków Zarządu, nowi członkowie to Radosław Garlewski oraz Tomasz Kawka.

Piłkarze ROW-u zaczęli w tym tygodniu przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszym treningu zabrakło młodego utalentowanego Michała Rostkowskiego. 18-letni skrzydłowy przeszedł na zasadzie transfery definitywnego do Górnika Zabrze. Był za to nowy piłkarz Piotr Pacholski, to obrońca, wychowanek ROW-u, który kilka ostatnich sezonów spędził w GKS-ie Jastrzębie:

W Jastrzębiu nie przedłużyłem kontraktu i czekałem na jakieś oferty z regionu i zgłosił się ROW Rybnik i pomyślałem sobie, że to fajna sprawa wrócić po latach do macierzystego klubu, spiąć tą całą moją piłkarską historię klamrą i tak jak zacząłem karierę w Rybniku, tak zobaczymy, może skończę również w Rybniku.

Zespół ROW-u zagra w nadchodzącym sezonie przypomnijmy w III lidze, z jakimi nadziejami przychodzi do drużyny Piotr Pacholski:

III liga i naprawdę będzie to ciężka liga, bo przeglądając listę drużyn, które w tym roku będą rozgrywały mecze w III lidze to naprawdę nie ma faworytów, ani do awansu, ani do spadku, każdy mecz będzie o życie. Jakie nadzieję? Chciałbym, żebyśmy sobie wypracowali jakiś fajny swój styl gry, który będzie efektywny, który przyniesie punkty i radość kibiców, a cele same przyjdą później.

Wiadomo, że z doświadczonych zawodników w drużynie zostają Jan Janik, Kamil Spratek, Marek Krotofil, Szymon Jary. W tym tygodniu wyjaśni się czy kontrakty przedłużą obrońca Dawid Bober i napastnik Przemysław Brychlik. Trenerem zespołu pozostał Jacek Trzeciak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2022