Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

GBP Pawłowice: Klub Miłośników Historii zaprasza na spotkanie „Pszczyński Wawel Krypta Promnitzów”

Facebook Twitter

Gminna Biblioteka Publiczna otwiera swoje drzwi dla wszystkich miłośników historii, zapraszając na spotkanie Klubu Miłośników Historii. W ramach tego wydarzenia odbędzie się prelekcja pod tytułem: „Pszczyński Wawel Krypta Promnitzów”.

Fot.Facebook/ Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach

Klub Miłośników Historii zaprasza na spotkanie „Pszczyński Wawel Krypta Promnitzów”

Wykład wygłosi Sławomir Kulpa, dyrektor Muzeum w Wodzisławiu Śląskim, archeolog z wykształcenia i autor wielu publikacji naukowych oraz popularnonaukowych z zakresu archeologii i historii Wodzisławia Śląskiego.

Spotkanie będzie okazją do zanurzenia się w fascynującym świecie historii, a szczególnie w jednym z najcenniejszych odkryć ostatnich lat – krypcie właścicieli pszczyńskiego państwa stanowego, należącej do znamienitego rodu Promnitzów.

Klub Miłośników Historii

Badania tej krypty dostarczyły wiele cennych informacji na temat obrządku pogrzebowego ówczesnych elit, dając jednocześnie obraz ich życia codziennego. To niezwykłe odkrycie pozwala na lepsze zrozumienie historii i kultury naszego kraju, a także na odkrycie tajemnic związanych z życiem i śmiercią jednej z najważniejszych rodzin w historii Pszczyny.

Spotkanie odbędzie się 24 stycznia w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024