Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zadaszenie produkujące prąd. Miejsca parkingowe z fotowoltaiką w Pawłowicach

Facebook Twitter

Zadaszone miejsca parkingowe z fotowoltaiką w gminie Pawłowice. Powstaną przy urzędzie gminy, na parkingu w Osiedlu Pawłowicach przy ul. Pukowca oraz na parkingu w Warszowicach przy ul. Pszczyńskiej.

fot. UG Pawlowice

Konstrukcje pokryte zostaną panelami, zamontowane będą także akumulatory. Wyprodukowana energia wykorzystana będzie do oświetlenia zadaszonych parkingów. Dodatkowo akumulatory, aby mogły być zasilane awaryjnie, zostaną podłączone do budynków gminnych m.in. w sytuacji, gdy warunki pogodowe nie będą sprzyjać produkcji energii.
Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych.

Na parkingu przy urzędzie gminy powstanie 6 modułów, każdy z czterema miejscami parkingowymi, w Warszowicach zostaną zamontowane 4 moduły, a w Osiedlu Pawłowicach konstrukcja będzie obejmowała tylko jeden moduł na 4 samochody osobowe.

Modernizacja infrastruktury transportu publicznego w gminie Pawłowice jest współfinansowana ze środków unijnych, w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego wraz z poprawą infrastruktury transportu publicznego w gminie Pawłowice”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023