Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

GKS Jastrzębie rozpoczął przygotowania

Facebook Twitter

Piłkarze drugoligowego GKS Jastrzębie rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Zespół od początku tego tygodnia trenuje na własnych obiektach.

GKS JAstrzębie

Trenuje, dodajmy, pod wodzą nowego szkoleniowca Dawida Pędziałka. To dotychczasowy asystent zwolnionego z klubu w grudniu Piotra Dziewickiego, któremu zarząd klubu powierzył funkcję pierwszego szkoleniowca. To on będzie odpowiadał za wyniki zespołu, który, przypomnijmy, jesienią zdobył tylko 21 punktów i jest „pod kreską” czyli na miejscu spadkowym.

Dawid Pędziałek: Sytuacja jest trudna, ale na pewno niebeznadziejna i tutaj musimy patrzeć realnie także na poziom zespołu, jaki mamy, jakich mamy zawodników. Na pewno będziemy starali się przygotować jak najlepiej ich do sezonu. Natomiast nie wybiegam jakoś bardzo daleko w przyszłość. Dla nas w obecnej sytuacji i tak też będę starał się mówić zawodnikom, że każdy najbliższy mecz będzie najważniejszy. I tak do tego trzeba podchodzić. My wiemy, jaki mamy terminarz i tutaj cel, jaki został przede mną postawiony, to jest przede wszystkim utrzymanie zespołu na szczeblu centralnym, ale takim moim najbliższym, jest każdy najbliższy mecz. A co przyszłość przyniesie, to zobaczymy.

Trener Pędziałek jest pełen optymizmu, do dyspozycji ma wszystkich zawodników, poza Ricardo Vazem. Portugalczyk, ze względów rodzinnych postanowił nie przedłużać kontraktu z klubem. W tym tygodniu drużyna trenuje na własnych obiektach, a jaki jest plan na resztę przygotowań?

Dawid Pędziałek: Następne dwa tygodnie będziemy trenować codziennie na obiektach przy Kościelnej, na boisku. Na dobrym boisku na Nieboczowach, będziemy to łączyć z siłownią. Mam już wszystko zaplanowane. Wybieramy się na obóz tygodniowy do Opalenicy. Po powrocie zostanie już tak naprawdę ostatni szlif i będziemy się przygotowywać do meczu z Hutnikiem Kraków. Ten okres jest trochę żmudny, natomiast będziemy go przeplatali, mam nadzieję ciekawymi sparingami. Będziemy starali się zrobić wszystko i przygotować jak najlepiej do pierwszego meczu.

Dodajmy, że do sztabu szkoleniowego GKS-u dołączyło dwóch nowych trenerów. Asystentami Dawida Pędziałka zostali jastrzębianie Mateusz Wrana i Patryk Szymik. Trenerem bramkarzy będzie nadal Mariusz Pawełek.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj