Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

GKS Jastrzębie nadal niepokonani. W Bytomiu wywalczyli punkt

Facebook Twitter

Bezbramkowy remis w Bytomiu dał drużynie GKS Jastrzębie cenny punkt wywalczony na trudnym terenie. To był też trzeci, nieprzegrany mecz tej wiosny.

GKS Jastrzębie zremisował w Bytomiu

Piłkarze GKS Jastrzębie nadal niepokonani w rundzie wiosennej. W trzecim meczu tej wiosny jastrzębianie wywalczyli punkt w wyjazdowym meczy z Polonia Bytom. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, choć sytuacji do strzelenia goli z obu stron nie brakowało. W opinii obserwatorów remi to sprawiedliwy wynik. Szanujemy ten punkt – mówił po meczu obrońca GKS, Szymon Matuszek:

Szymon Matuszek: Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu, przygotowaliśmy się na tego rywala, wiedzieliśmy, że potrafią grać w piłkę i są przyzwyczajeni do sztucznej murawy, gdzie rozgrywają swoje mecze ligowe, a jest to rzadkie w tej naszej piłce ligowej na szczeblu centralnym. I to dzięki temu mają już jakiś handikap nad każdą drużyną. Ale myślę, że sprostaliśmy zadaniu, chociaż w pełni go nie wykonaliśmy, bo zadaniem głównym i celem na ten mecz było zdobycie trzech punktów. Tego potrzebujemy i takie sobie stawiamy cele.

Swój zespół chwalił po spotkaniu także szkoleniowiec GKS-u, Dawid Pędziałek:

Dawid Pędziałek: Na pewno trzeba doceniać ten punkt wywalczony na trudnym terenie dzisiaj, uważam, że zespół naprawdę zagrał dobry mecz – jeżeli chodzi o organizację gry – zarówno z piłką jak i bez piłki. Także tutaj jesteśmy zadowoleni. Dopisujemy kolejny punkt na wyjeździe – dodam jeszcze raz – na trudnym terenie. Wiemy jak Polonia Bytom tutaj punktowała,  dodatkowego smaczku dodawało to, że to był mecz derbowy. Gratulacje dla chłopaków, punkt na wyjeździe dla nas jest cenny, a od jutra przygotowujemy się już do kolejnego spotkania – z Kaliszem.

GKS Jastrzębie nadal zajmuje 14 miejsce w tabeli drugiej ligi. W środę (13.03) jastrzębianie rozegrają pierwszy mecz tej wiosny na własnym stadionie, będzie to zaległe spotkanie rundy jesiennej, rywalem będzie KKS Kalisz.

Polonia Bytom – GKS Jastrzębie 0:0

Polonia: Szymkowiak – Szmigiel, Cichocki, Piekarski, Farbiszewski, Romanowski (79. Brzozowski) – Żagiel (62. Wolny), Jopek (86. Ścislak), Gajda, Andrzejczak (62. Steblecki) – Wojtyra. Trener Łukasz TOMCZYK.
GKS: Drazik – Lech, Baranowski, Matuszek – Boruń, Fietz, Ali (86. Gołuch), Joao Guilherme, Iskra (62. Kiebzak) – Chmarek (86. Gołuch), Bednarski. Trener Dawid PĘDZIAŁEK

Żółte kartki: Farbiszewski, Piekarski, Jopek – Boruń, Fietz, Baranowski, Joao Guilherme.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024