GKS Jastrzębie nareszcie lepszy od rywali na wyjeździe

Piłkarze GKS Jastrzębie na wyjazdową wygraną czekali od czerwca ubiegłego roku. W końcu udało im się przełamać niemoc.

GKS Jastrzębie wygrał wreszcie na wyjeździe

Wreszcie wygrali wyjazdowy mecz. Piłkarze drugoligowego GKS Jastrzębie pokonali w minioną sobotę (02.03) Sandecję Nowy Sącz 3:1. Co wato podkreślić, było to ich pierwsze zwycięstwo na boisku rywala od czerwca ubiegłego roku. Mecz zaczął się dla nich idealnie, już po 11  minutach prowadzili 2:0, po golach Michała Bednarskiego i Farida Ali. Później spotkanie się wyrównało.

Na 10 minut przed końcem Sandecja grająca już w „dziesiątkę” – po tym jak z boiska został usunięty jeden z jej zawodników – zdobyła kontaktową bramkę. GKS odpowiedział jednak golem Joao Guilherme, który ustalił wynik meczu. Trener GKS-u Dawid Pędziałek dziękował po spotkaniu kibicom GKS-u i chwalił swoich piłkarzy:

Dawid Pędziałek: Mecz pod naszą kontrolą od samego początku do – powiedzmy – 70 minuty. Do tego czasu powinniśmy prowadzić wyżej, bo były ku temu sytuacje i to naprawdę sytuacje dogodne, natomiast później przeciwnik miał  – jak to w piłce nożnej – swój moment i zdobył bramkę po zamieszaniu i złapali przez chwilę kontrolę nad meczem. Natomiast my nie zwariowaliśmy – mówiąc kolokwialnie – w dobrym momencie zdobyliśmy trzecią bramkę i mecz się zamknął.

Trener Pędziałek podkreślał jak ważna jest dla zespołu wyjazdowa wygrana:

Dawid Pędziałek: Po tak długim czasie impasu wyjazdowego, bo nawet na odprawie o tym rozmawialiśmy – od 4 czerwca ubiegłego roku nie wygraliśmy meczu na wyjeździe, więc potrzebowaliśmy tej wygranej jak tlenu. Cieszę się, że stało się to już na samym początku rundy wiosennej. Duża ulga, widzimy jak ten zespół tego potrzebował, jak pracuje i mam nadzieję, że tak dalej będzie w kolejnych meczach, należą się duże słowa uznania dla zespołu.

Dzięki sobotniej wygranej GKS awansował na 14 miejsce w tabeli w najbliższy piątek (08.03) jastrzębianie zagrają znów na wyjeździe, tym razem w śląskich derbach z Polonią Bytom.

22. kolejka 2. Ligi
Sobota, 2 marca, godz. 12:00, Stadion Miejski w Niepołomicach

Sandecja Nowy Sącz – GKS Jastrzębie 1:3 (0:2)

0:1 – Bednarski, 5 min
0:2 – Ali, 11 min
1:2 – Wilczyński, 80 min
1:3 – Joao Guilhemre, 89 min

SANDECJA: Polaczek – Buchta, Rutkowski, Kowalik – Nawotka, Słaby (46. Kwietniewski), Potoma, Żołądź (64. Vaclavik), Bryła (64. Wilczyński) – Kamiński (64. Talar), Wolsztyński (82. Marcinho). Trener Robert KASPERCZYK.

GKS: Drazik – Boruń, Baranowski, Matuszek, Lech, Iskra – Ali (69. Kargul-Grobla, 87. Maszkowski), Fietz, Joao Guilherme (90. Jadach) – Bednarski, Chmarek (69. Kiebzak). Trener Dawid PĘDZIAŁEK.

Sędziował Damian Gawęcki (Kielce). Żółte kartki: Rutkowski, Buchta, Wolsztyński, Nawotka, Potoma – Matuszek, Baranowski, Kargul-Grobla. Czerwona kartka: Potoma (76. druga żółta).