Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Gorące argentyńskie tango skradło serca publiczności w Radlinie

Facebook Twitter

W sobotę (22.09.) w tamtejszym Ośrodku Kultury odbyła się 11. edycja "Jak Oni Tańczą". Imprezę zorganizowano na rzecz podopiecznych stowarzyszenia Radlińska Przystań.

W koncercie charytatywnym wzięli udział zaproszeni goście, amatorzy w tańcu, którym towarzyszyli członkowie grupy Deja Vu. Impreza miała formę konkursu, każda z par pokazała dwie choreografie, dominowały tańce latynoamerykańskie, ale był też walc wiedeński. W dwóch odsłonach zwyciężyła ta sama para: Agata Skaba i Patryk Kraszczyński. On na co dzień jest ratownikiem górniczym, ale też sportowcem: piłkarzem i instruktorem indoor cycling. W 11-tej edycji w ogóle na parkiecie dominowali sportowcy. Czy sport i taniec idą ze sobą w parze? Mówią Patryk Kraszczyński; trenujący cross fit – Artur Maciak i szermierz, Mateusz Rok:

– Myślę, że jak najbardziej, jeśli chodzi o kondycję to myślę, że to idzie w parze, a po drugie ta dyscyplina sportu, którą ja się zajmuję ma duży związek z muzyką, ponieważ prowadzę zajęcia na rowerach stacjonarnych na siłowni, na których jedzie się w rytmie (…).

Nie męczyły mnie te treningi tak jak innych, co było widać po mnie. Kropla potu mi nie wyskoczyła, bardziej ze stresu, więc jak najbardziej na plus.

Pomaga też charakter. Jeżeli ktoś jest sportowcem, to nie ważne co trenuje, zawsze robi wszystko na 100% i jak już się do tego podejdzie to robi się to jak najlepiej, daje się z siebie wszystko i tak wychodzi jak dzisiaj. (…) Stres na początku był, ale mamy super ekipę, super się bawimy, więc szybko znika.

A swoje taneczne umiejętności w Radlinie prezentowała w tej edycji również aktualna Mistrzyni Świata w ju-jitsu brazylijskim, Sandra Pniak:

Przeszkadza na pewno rama i ruchy są bardziej sztywne, w tańcu jednak jest ruch bioder, to najbardziej mi przeszkadzało. Nie umiałam ruszać biodrami, od mężczyzn słyszałam, że wszystkie kobiety to potrafią. Pomogła mi ogólna sprawność fizyczna, kondycja, w judo jest dużo gimnastyki, to przy figurach pomogło. Bardzo fajnie wszystko wyszło, jestem strasznie zadowolona.

W tym roku na „Jak Oni Tańczą” królowała muzyka z lat 80. i 90. Zobaczcie zdjęcia:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 12 lipca 2020